banner279

Vali Zorluoğlu, oda başkanları ile buluştu

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanı İsa Berge, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Murat Zorluoğlu’nu birliğe bağlı oda başkanları ile buluşturdu.

Vali Zorluoğlu, oda başkanları ile buluştu
 Toplantıya Vali Yardımcısı İbrahim Civelek,  Van Emniyet Müdürü Suat Ekici, Van Büyükşehir Belediyesi (BŞB) Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer, Van Defterdarı Murtaza Kamar, Van BŞB Ulaşım Dairesi Başkanı Kemal Mescioğlu, Van BŞB Zabıta Dairesi Müdürü Sabahattin Ergenç, İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Görentaş, Ticaret İl Müdürü Murat Keremoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, İŞKUR Müdürü Salih Serçe ve birliğe bağlı oda başkanları katıldı.

   Toplantıda konuşan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Murat Zorluoğlu, yapılan hizmetleri anlatan VAN ESOB Başkanı İsa Berge’ye teşekkür etti. Van’ın turizm şehri olduğunu söyleyen Vali Zorluoğlu, “Esnafımızın ve sanayicimizin moralini arttıran çalışmalarımız aynı zamanda yatırımcıyı da motive diyor. Biz turizm şehriyiz, turizm ile ticaret arasında dolayısıyla, esnafımızın kazancıyla turizm arasında doğru bir orantı vardır. Bu şehir turizm anlamında ciddi bir potansiyele sahip, onun için biz turizmi geliştirmeye çalışıyoruz.” dedi.  

 

   “Esnafımızın ve sanayicimizin yanındayız”

   VAN ESOB Başkanı İsa Berge’nin göreve geldiği günden buyana yapılan çalışmaları iyi özetlediğine dikkat çeken Vali Zorluoğlu, “Esnafımızın ve sanayicimizin yanındayız. Meslek odalarının yanı sıra esnaf ve sanayici ile birlikte şehrin tüm dinamiklerini göz önüne alarak hizmetlerimizi yapıyoruz. Önce dinledik, sorunları tespit ettik ve çözdük. Yerel yatırımlarımızın şehrimizde vücut bulması beni ziyadesiyle memnun ediyor. Bu yatırımlar şehrimizi esasında imar ediyor, vatandaşlarımızın hayat kalitesini arttırıyor. Aynı zamanda esnaf sanayici ve yatırımcımızın da işlerini kolaylaştırıyor.” şeklinde konuştu.

 

 

 

   “Zorluoğlu Van’ımıza umut oldu”

   Vali Zorluoğlu’nun halkın gönlünde yer ettiğini söyleyen VAN ESOB Başkanı İsa Berge, “Van’ımıza umut olan Sayın valimizin serüveni, TOKİ tarafından satışa çıkarılan merkez komutanlığı arsasının satışını durdurması ile başladı. esnaf ve sanatkarımızın yanında durarak ve çözüm ortağımızsınız diyerek bize büyük cesaret verdiniz.” dedi.  

 

 

   “Hayır duası aldınız”

   Hem valiliğin hem de belediyenin gönüllere dokunduğunu anlatan Berge, “Sayın valim, sosyal çalışmalarınızla merhametinizi göstererek garip guraba, fakir fukara ve yer yetimin yanında oldunuz. 23 nisanda mendil kapmaca oynayarak, yüreğinizdeki çocuğu açığa çıkardınız, çocukla çocuk oldunuz. Sahnelenen tiyatro oyunları ile hem yetişkinleri hem de çocukları mutlu ettiniz. Kapı dışarı edilen yaşlılarımıza sahip çıktınız. İnsanımızın gönlüne dokunarak onların hayır duasını aldınız.” şeklinde konuştu.

 

 

   Belediyenin hizmetlerini sıraladı

    “Sayın Valimizin ilimiz için yaptığı çok sayıda çalışması var.” diyen VAN ESOB Başkanı Berge, belediyenin yaptığı hizmetleri sıraladı. Konuşmaların ardından birliğe oda başkanları, sorunlarını Vali Zorluoğlu’na anlattı. Not alan Vali Zorluoğlu, başkanlarla yeniden bir araya geleceğini söyledi.


Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2018, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241