banner279

Vali Zorluoğlu Kasımoğlu’nda vatandaşlarla birlikte iftar açtı

Vali Murat Zorluoğlu ve eşi Sevcan Zorluoğlu hanımefendi, Küresünni vatandaşların yaşadığı Tuşba ilçesine bağlı Kasımoğlu Mahallesi’nde verilen iftar yemeğine katıldı.

Vali Zorluoğlu Kasımoğlu’nda vatandaşlarla birlikte iftar açtı
   Tuşba Kaymakamlığı tarafından organize edilen yemekte mahalle sakinleriyle bir araya gelen Vali Zorluoğlu, Ramazan ayının son günlerinde Küresünnilerle iftar açmaktan büyük memnuniyet duyduklarını söyledi.

   İftar yemeğinin ardından mahalle sakinlerine hitap eden Vali Zorluoğlu, Ramazan’ın başından itibaren 11 ilçe merkezinde çeşitli iftar programlarına katıldığını belirterek, “İlçelerimizde 4-5 bin kişilik iftar sofralarında halkımızla buluştuk, konuştuk, hasbihal edip dertleştik. İnsanlarımız böyle iftarlara susamış, bu tür iftarları özlemişler. Bu sene elhamdülillah Van Büyükşehir Belediye Başkanlığımız ve ilçe belediyelerimiz aracılığıyla her akşam birçok mahallemizde, ilçe merkezimizde büyük iftar sofraları kuruldu. Vatandaşlarımızın da buralara büyük teveccühü oldu. Ve o özlediğimiz, çocukluğumuzun Ramazan’larına geri döndük” dedi.

 

    “BURASI BİZİM İÇİN ÖZEL MAHALLEDİR”

    Van’a geldiği günden bu yana Kasımoğlu Mahallesinin methini duyduğunu anlatan Vali Zorluoğlu, “Bu süreç içerisinde buradan çok dostlarımız oldu. Burası bizim için çok özel bir mahalledir. Bu mahalle, 100 yıllık geçmişi itibariyle her daim haktan, adaletten, devletinden ve milletinin çıkarlarından yana olmuştur. Burada bize ve şahsımızda devletimize gösterilen güler yüz ve misafirperverlik için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Küresünni ailesi benim de kendime çok yakın htiğim bir ailedir. Mevlâ’m bizleri huzur, sağlık ve afiyet içerisinde Ramazan bayramına kavuştursun. Yaklaşan Ramazan Bayramınızı tebrik ediyor, nice bayramlarda beraber olmayı temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

   Tuşba Kaymakamı Meral Uçar da Ramazan ayının son günlerinde kurulan bu sofra etrafında toplanan herkesin sevdikleriyle ve aileleriyle birlikte nice Ramazan’lara ve bayramlara kavuşmasını diledi. 

   İftar programının sonunda mahalle sakinleriyle çay içip hasbihal eden, kendisine iletilen talep ve sıkıntıları dinleyen Vali Murat Zorluoğlu’nun Kasımoğlu Mahallesi programına, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan ve eşi Dilek Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, İl Müftüsü Nimetullah Arvas, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş ve kurum amirleri de katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2018, 21:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
seracettin karaca
seracettin karaca - 3 yıl Önce

başta valimiz ve beraberinde köyümüze konuk olan il jandarme komutanı yavuz özfidan deyerli eşleri ve adını sayamadığımız kurum amirleri dışardan iştirak eden köy sakinlerimize ve tüm katılımcı konukların ibadetlerini ve hayırlarını Allah kabul buyursun rabbim bu organizede başta tuşba belediyemiz olmak üzere köy muhtarımız hikmet yücebaş ve derneğimiz başkanı bilal yücebaşada herkesin huzurunda teşekkür ederim yazılı ve görsel basında bu etkinliğe geniş yer veren baki karaca beyede tüm mahallemiz vede ailemiz adına çok teşekkür ederim herkese hayırlı bayramlar bu etkinliklerin gelecek yıllardada olması temennisiyle

LÜTFÜ  ÖNTÜRK
LÜTFÜ ÖNTÜRK - 3 yıl Önce

SYIN VALIM BU GUZEL TEMENILERINIZDEN DOLAYI SIZE VE TUM KONUKLARA MINET DARIZ SEREF VERDINIZ ONURLANDIRDINIZ O KOUNUN BIR NEFERI OLMAKTAN GURUR DUYARIZ MESELE DEVLETSE BIZIM ICIN GERISI TEFERUAT SOZU GELDI OYLE OLMUS OYLEDE KALACAK SIZIN VE PAŞAM GİBİ DEVLETIN TEMSILCILERI OLDUĞU SÜRECE TEKRAR SAGILARIMI ARZ EDERIM SIZE VE TUM KONUKLARA

SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241