banner279

Vali Karaloğlu hafriyat sorununu çözdü

Van Valisi Münir Karaloğlu, depremde ağır hasarlı olduğu için yıkılan ve yeni iş merkezi yapmak için kazı çalışmalarına başlayan hafriyatçıların trafik sorununu çözdü.

Vali Karaloğlu hafriyat sorununu çözdü
Kazım Karabekir Caddesi’nde yer alan 5 katlı Soydan İş Merkezi 23 Ekim ve 9 Kasım’da meydana gelen depremlerde ağır hasar görmüş ve işyeri sahipleri tarafından yıktırılmıştı. 16 hisseli işyeri sahipleri yeni bina yapmak için bir müteahhitle anlaştı. Ancak temel kazı çalışmaları ve çıkan hafriyatların taşınma işlemi Van’ın en işlek caddesi olan Kazım Karabekir Caddesi’ndeki trafiği aksatınca, İl Emniyet Müdürlüğü’ne Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından mesai saatleri içinde iş makinelerinin çalışmasına izin vermedi. Bunun üzerine işyeri sahipleri konuyu Van Ticaret Odası (VATSO) Başkanı Mirza Nadiroğlu aracılığıyla Van Valisi Münir Karaloğlu’na ileterek sorunun çözümü için destek istedi. Soruna duyarsız kalmayan Vali Karaloğlu, İl Emniyet Müdürü Ümüt Yurdakul ile birlikte temel kazı çalışmalarının yapılacağı Soydan İş Merkezi inşaat alanına gitti.
VATSO Başkanı Nadiroğlu, işyeri sahipleri ve yüklenici firma yetkililerinin de hazır olduğu inşaat alanında incelemelerde bulunan Vali Karaloğlu, şehir merkezindeki trafiğin ve çevre kirliliğinin yaşanmaması için taraflarla bir görüşme yaptı. İşyeri sahiplerinin temel kazısında çıkacak hafriyatların biran önce taşınması için 26 Kasım 2012 pazartesi gününden itibaren Cuma gününe kadar sabah 07:00 ile 16:00 saatleri arasında iş makinelerine izin verilmesini talep etti. İş merkezindeki çalışmaların aksamaması ve işyeri sahiplerinin mağdur olmaması için bu teklife sıcak bakan Karaloğlu, İl Emniyet Müdürü Ümüt Yurdakul’a caddedeki trafiğin aksatılmaması şartı ile yardımcı olması talimatını verdi. Günlerdir sıkıntı yaşayan Soydan İş Merkezi’ndeki iş yeri sahipleri ve kararın ardından Vali Münir Karaloğlu’na ‘teşekkür’ etti. Karaloğlu, yıkılan iş merkezinin Van’a yakışır yeni bir iş merkezi inşa edilmesi temennisinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2012, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140