banner279

Vali Bilmez’den, ‘Turizm Haftası’ mesajı…

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Turizm Haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Vali Bilmez’den, ‘Turizm Haftası’ mesajı…

Vali Bilmez, mesajında; “Köklü tarihi ile birçok medeniyete ev sahipliği yapan Van, tarihi ve doğal güzellikler ile dört mevsim turizmin dolu dolu yaşanabileceği bir kent olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bundan dolayı kentin sahip olduğu doğal ve kültürel varlıkların turizme kazandırılması ve turizmin ilimizde çok daha ileri seviyelerde olması, Vanlı hemşerilerimizin haklı olarak en büyük hedefi ve hayallerinden biri haline gelmiştir. Günümüz dünyasında artık ülkelerin ve şehirlerin ekonomik kalkınmasında önemli bir görev üstlenen turizm,  kültürlerarası ilişkilerin geliştirilmesinde de büyük önem taşıyan ve bir barış meşalesi gibi dünyamıza ışık tutan sektör haline gelmiştir. Ülkemizde hızla gelişen turizm sektöründen ilimizin de yeteri kadar pay alabilmesi, turizm alanında hak ettiği noktaya gelebilmesi için yoğun bir şekilde çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

    Van’ın turizm açısından önemli noktalara taşınması konusunda emeklerin olduğunu belirten Vali Bilmez, “Geçmişi milattan önceki yüzyıllara uzanan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmasının yanında günümüzde çok renkli bir kültür dokusuna sahip olan Van’ımızı, tarihî ve doğal değerleriyle; gölüyle, ören yeri ve müze gibi turistik mekânlarıyla son yıllarda hızlı bir turizm büyümesi göstermesi geleceğe dair umut vericidir. Bizler de adeta bir kültür hazinesi olan ilimizin bu potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek ve dünya turizm gelirlerinden hak ettiğimiz payı alabilmek için her türlü gayreti göstermenin bilinci içerisindeyiz. 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan “Turizm Haftası” dolayısıyla; içinde bulunduğumuz yılın ilimizde bulunan bütün turizm değerlerinin ön plana çıkarılacağı bir yıl olmasını dilerim. Kentimizi görmeyen herkesi, doğanın, tarihin ve kültürün ışıklarını Van’da yeniden keşfetmeye davet ediyorum. 2022 turizm sezonunun ülkemize, milletimize, kamu kurum ve kuruluşlar ile turizm sektöründe yer alan işletmecilere, acentelere bereketli olmasını diliyor, tüm Vanlı vatandaşlarımızın Turizm Haftası’nı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140