banner279

Vali Bilmez: Karla mücadele 7/24 sürüyor

Van’da karla mücadele çalışmalarını takip eden Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, söz konusu çalışmaların 7 gün, 24 saat esaslı olduğunu vurgulayarak, özellikle çalışma yapılan yerlere araçların park edilmemesini istedi.

Vali Bilmez: Karla mücadele 7/24 sürüyor

  Son 26 yılın en çetin kışının yaşandığı Van’da, Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen karla mücadele çalışmaları devam ediyor.

   Kar yağışının ilk anından itibaren kent merkezi ve kırsal alanlarda hummalı bir çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekiplerini bir an olsun yalnız bırakmayan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ise ekiplere büyük moral ve motivasyon sağlıyor. 

   VALİ BİLMEZ, YETKİLİLERDEN BİLGİ ALDI

   Son olarak dondurucu soğukta gece yarısı İkinisan Caddesi’ne giderek burada yürütülen çalışmaları inceleyen Vali Mehmet Emin Bilmez, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Daha sonra İkinisan Caddesinden yaya olarak Zübeyde Hanım caddesine geçen Vali Bilmez, ara sokaklarda İpekyolu Belediyesi tarafından yürütülen çalışmaları inceledi.

   Ekiplere kolaylıklar dileyen Bilmez, yine yaya olarak Cumhuriyet Caddesi üzerinden Ordu Caddesi, oradan da İskele Caddesi’nde yürütülen çalışmaları takip etti.

   Büyükşehir Belediyesinin ana caddelerde, İpekyolu Belediyesinin ise ara cadde ve sokaklarda aynı anda çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Vali Bilmez, karla mücadelenin 7/24 esaslı devam ettiğini vurguladı. 

   Bilmez, “Vatandaşlarımızın rahat etmeleri için ekiplerimiz tarafından geceli gündüzlü çalışmalar sürdürülüyor. Bu süre zarfında vatandaşlarımızdan biraz sabırlı olmalarını ve özellikle çalışma yapılan sokaklarda araç park etmemelerini rica ediyoruz. Çalışan arkadaşlarımız mesai saatlerinin çok çok üzerinde çalışmakta. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı. 

   Vali Mehmet Emin Bilmez’e incelemeleri sırasında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve Edremit Kaymakamı Muhammet Fuat Türkman, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Özvan, Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanı Halil İbrahim Ateş ve ilgili yöneticiler eşlik etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140