banner279

Vali Bilmez'den, millet bahçesi müjdesi...

Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından satışa çıkarılan eski Devlet Hastanesi alanının Büyükşehir Belediyesi'ne devrinin yapıldığını açıkladı.

Vali Bilmez'den, millet bahçesi müjdesi...

  Van gündemini uzun süreden bu yana meşgul eden ve kentin en önemli alanlarından biri olan 15 bin 268 metrekarelik eski Devlet Hastanesi arazisi geçtiğimiz günlerde TOKİ tarafından satışa çıkarılmıştı.

         Satışa çıkarılmasının ardından Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez,  yetkili bakanlıklarla görüşerek gittiği Ankara’dan Van’a müjdeli haberi verdi.


         Van için önemli olan bu haberi Van Bilmez, kişisel twitter hesabından paylaşarak bu ifadelere yer verdi: “Değerli Vanlılar; Kamuoyunun yakından takip ettiği Eski Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alan, girişimlerimiz sonucunda Çevre Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un talimatlarıyla Büyükşehir Belediyemize tahsis edilerek millet bahçesi olacak. Bu konuda desteklerinden ötürü İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve Çevre Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a Vanlılar adına teşekkürlerimi sunuyorum. Kentimize hayırlı uğurlu olsun”


       Vali Bilmez’in müjdeli haberi Van’da büyük sevinçle karşılanırken, tweeti ise yüzlerce beğeni kazanıp retweet aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241