banner279

Vagiad Çalışmaları

Van Gıdacılar ve İşadamları Derneği (VAGİAD) Başkanı Veysel Dikici, kentteki ekonomi çıtasını yükseltmeyi amaçladıklarını söyledi.

Vagiad Çalışmaları

Van Gıdacılar ve İşadamları Derneği (VAGİAD) Başkanı Veysel Dikici, kentteki ekonomi çıtasını yükseltmeyi amaçladıklarını söyledi.

Bir kahvaltı salonunda gazetecilerle bir araya gelen VAGİAD yönetimi, çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Amaçlarının kentteki ekonomi çıtasını yükseltmek olduğunu belirten VAGİAD Başkanı Veysel Dikici, bu alanda ciddi çalışmalar yaptıklarını söyledi. Dikici, "Biz 89 gıda toptancısı bir araya gelerek bir dernek kurduk ve bir çatı altında toplandık. Daha önce araçlarımız kent merkezindeki toptancıya uğrarken trafiği altüst ediyorlardı. Ancak biz kurduğumuz gıda sitesi sayesinde bu sorunu çözdük. Çünkü artık araçlar siteye geliyor ve şehir trafiğini de etkilemiyor. Amacımız tüm gıdacıları bir çatı altında toplamak ve kentin ekonomi çıtasını yükseltmektir" dedi.

Yerel marketlerin desteklenmesi gerektiğini de sözlerine ekleyen Başkan Dikici, "Van'da inşaattan sonra en büyük sektör gıda sektörüdür. Bu nedenle birlik içinde olmamız gerekir. Ayrıca kentteki yerel marketlerin desteklenmesini istiyoruz. Kesinlikle ulusal marketlerden şikayetçi değiliz. Bunun yanlış anlamasını istemeyiz, ama kentin gelişmesi için yerel market ve bakkalların mutlaka daha çok tercih edilmesini istiyoruz" şeklinde konuştu. - Van

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2013, 14:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140