banner279

ÜSTÜNE ALINMAYANLAR REİS SİZE DİYOR SİZEE...

Vatandaşların sorunlarına kulak verilmesini isteyen Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğan sanırım son kez uyardı..

ÜSTÜNE ALINMAYANLAR REİS SİZE DİYOR SİZEE...

ÜSTÜNE ALINMAYANLAR REİS SİZE DİYOR SİZEE...

   Vatandaşların sorunlarına kulak verilmesini isteyen Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğan sanırım son kez uyardı. Milletvekillerine, Belediye Başkanlarına, İl & Ilçe Başkanlarına seslenerek “ Sizleri arayan, bir sorununu anlatmak için sizlere ulaşmaya çalışan vatandaşlarımızı geri çevirmeyin . Telefonu açmıyorsanız bile daha sonra onlara dönüş yapın ve sıkıntılarını dinleyin. Vatandaşlarımızın dertlerine sorun eklemeyin. Sorunlarını giderin..” talimatını verdi..

   Cem Yılmaz’ın bu konuda çok  güzel bir parodisi var. Hey başını eğen, duymazdan gelen, üstüne alınmayan SANA DIYOR SANAAA..! Acaba ülkede böyle bir sorun mu var ki Reis  habere bu konuyu gündemine alıyor. Diyen çıkar mı? Sanmıyorum lakin bu hepimizin bir türlü deva bulmayan ortak yarasıdır. Her gelen gideni aratıyor.  Bu nasıl bir ruh halı nasıl bir keyfiyettir anlamlandırmakta zorlanıyorum. Ya kardeşim sizleri Reis o makamlara zorla mı getirdi? Siz evli barklı mutlu çocuklu otururken aman ha bahtına düştüm sen gelmezsen ben Van da seçim kazanamam mı dedi. Kime dediyse çıksın açıklısında bizde bilelim. Madem insanlara cevap vermek sizi yoracaktı neden bu görevlere talip oldunuz. Neden huzurunuzu bozdunuz. Bakın bu makamlara gelmeden önceki konumlarınızda biliyor bu halk. Eşinizin haricinde günde kaç kişinin sizin hal hatırınızı sormak için aradığında herkes çok iyi biliyor. Sizler telefonlarınıza cevap verirken aman bu adam yine mi arıyor diye telefonu yanınızdaki yaver danışmana uzatırsanız, ikinci arayışta o danışman kraldan çok kralcı olur telefondaki seçmene yada vatandaşa ahkam kesmeye başlar. Danışman kardeşler söz sizlere gelmişken bir kaç konuyu da belirtmeden gecemeyecem. Valla sürece bakılınca sizlerde bu saltanatın nimetlerinden azda istifade ermemişsiniz evleriniz arabalarınız, giydiğiniz markalı kıyafetleriniz, Takıldığınız  mekanlar, tatil yaptığınız oteller hayal dahi edemeyeceğiniz bir dünyaydı maalesef. Şimdi şöyle bakalım tavşanın suyunun suyu Vekil cevap vermiyor sen neden vermiyorsun. Yada seni arayanları vekiline neden bildirmiyorsun. Bu halk hanginizin babasının koyunu. Vekil toplantıya giriyorum deyip telefonu sana verecek sende egonu tatmin edeceksin. Yağlı gördüğün iş adamının telefonuna hemen döneceksin, hemen telefonu vekiline ulaştıracaksın, diğerleri nede boş ver çekeceksin. Unutmayın beyler kravatlı zenginle göbeğini kaşıyan adamın oyu birdir. Gerçi sizlerin derdi onun oyu değildir. Tabi bu vurdumduymazlık, aymazlık sadece vekiller ve onun danışmanları için geçerli değil.  Il ilçe başkanları ve Belediye başkanlarında da durum aynıdır.  Her birinin bir yaveri var telefonlara cevap verme üsluplarından bir kere sana nasıl bir değer verdiklerini anlayabiliyorsun .

   Belki şimdiye kadar bir çok kez her birimiz bu durumlarla karşı karşıya kaldık. Ama hep aynı duygularla boş ver dedik. Neydi bu duygular aman partimiz zarar görmesin, Aman bu makam sahipleriyle yüz yüze bakacaz ayıp olmasın. Ya da neyse Allah a havale ettim onları deyip kapadık. Ama gelmiş olduğumuz nokta gösteriyor ki Reis ve partinin kan kaybetmesinde en büyük etmen küskünler. Bu sayı her geçen gün artıyor. 2023 yılına bu zihniyet bu keyfiyetle gitmenize müsaade etmeyeceğiz. ARTIK HERKES BILSINKI BIÇAK KEMIGE DAYANMISTIR. KRALIN CIPLAK OLDUĞU HER PLATFORMDA DILLENDIRILECEKTIR..

  Siyasilerle halk arasında yaşanan sorunları yerinde tespit edip  Reise iletmek üzere görevlendirilen Il ve Bölge koordinatörleri ile bu iş çözülmez. Çünkü bu insanlarla Vekillerin, Belediye Başkanlarının ve ilce başkanlarının arasında bir bağ var. Bu  hatır bağı onların objektif ve adilane davranmalarını önlüyor. Bağımsız kamu denetçileri ombudsmanlar aracılığı ile halkın siyasilerle ilgili düşünceleri tespit edilebilir. SAKIN UNUTMAYIN SIZDEN ONCEKERIN TELEFONU GUN ICINDE BAZEN HIC CALMIYOR BILE..!!

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Gölgül
Mehmet Gölgül - 2 yıl Önce

Çok mükemmel dile getirdiğin hepsi ders olarak hazırda olan ve gelecek nesillere aktarmak üzere verilmesi elzemdir. Ağzına yüreğine sağlık inşAllah bu memleket için kendi adıma ve benim gibi düşünenlerin adına teşekkürü borç bilirim.

Hikmet Koç
Hikmet Koç - 2 yıl Önce

Selam verecek halini soracak ve

Hikmet Koç
Hikmet Koç - 2 yıl Önce

Selam verecekleri hal ve hatırını soracakları insanlar acaba kendileri oturdukları koltuklara layıkmidirlar oturduklari koltuğa denkmidirler acaba,?
Bilmezler ki Selam verecekleri bu insanlar olmazsa o koltuklarda olmayacaklarıni..................................!!

Eda
Eda - 2 yıl Önce

Çok haklısınız Müdür Bey.Kapı duvar.Gençler işsiz.Caldıgımız kapilar sessizce kapanıyor.Herkesin ağzında el altından iş yapılıyor deyimi var.Peki bizler kime güveneceğiz.Allah sormazmı bunun hakkını.Sorunlarımızı nasıl anlatacağız?

SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140