banner279

Ücretsiz araç park alanına yeni bir park yapılıyor

Van Büyükşehir Belediyesi, 5-6 aydır ücretsiz otopark alanı olarak kullanılan Şerefiye Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi üzerindeki alanı, yeni bir park alanına dönüştürüyor. Söz konusu alanda her gün yaklaşık 600 aracın ücretsiz olarak park etmesi sağlanıyordu.

Ücretsiz araç park alanına yeni bir park yapılıyor
Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı, 23.12.2014 tarih ve 71 sayılı UKOME kararı gereği Şerefiye Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi üzerinde bulunan eski merkez komutanlığı yerini kentteki otopark sorununu azaltmak amacıyla ücretsiz geçici otopark alanına çevirmişti. Yaklaşık 5-6 ay boyunca burası ücretsiz otopark alanı olarak kullanıldı.
Van Büyükşehir Belediyesi, kentteki araç yoğunluğunu ortadan kaldırmak ve otopark sorununa çözüm bulmak için daha önce Merkez Komutanlığı'nın bulunduğu alanı otoparka çevirmişti.
11 bin 226 metrekarelik otopark alanının çevre düzenlenmesi yapılmış ve her gün 600 aracın park etmesi sağlanmıştı. Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından 23 Aralık 2014 tarihinde yapılan toplantıda söz konusu karar alınmıştı. Şimdi ise aynı alanda kepçeler bulunuyor. Söz konusu arsanın parka dönüştürüleceği belirtilirken, arsanın TOKİ'ye ait olduğu ve boşaltılması gerektiği yönünde uyarıların yapıldığı konuşuluyor.

Bölge: Fahrettin Yiğit
Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2015, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner306

banner241