banner279

Tuşba'da, 'Gönül Ortaklığı Projesi'…

Van Valiliğinin destekleriyle Tuşba Kaymakamlığına bağlı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı tarafından Tuşba ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan ve SODES projesi kapsamında ‘Gönül Ortaklığı Projesi’nin kapanış finali düzenlendi.

Tuşba'da, 'Gönül Ortaklığı Projesi'…
 Özel bir otelde düzenlenen kapanış finaline Van Valisi İbrahim Taşyapan'ın eşi Nesibe Taşyapan, Tuşba Kaymakamı Musa Sarı ve Eşi Emine Sarı, Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektör eşi Sabiha Battal, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, kurum müdürleri ve kursiyerler katıldı.


     Düzenlenen finalin açılışında Tuşba Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından müzik dinletisi ve slayt gösteriminin ardından proje hakkında bilgilendirme konuşması yapan Tuşba Aile Destek Merkezi sorumlusu Kübra Sargın, "Projemizin amacı hanımlarımıza meslek edindirme ve aile içi iletişimleri güçlendirme, milli birlik bilincini pekiştirme, zengin ve ihtiyaç sahibi arasında gönül ortaklığı kurma amaçlanmıştır. Projemiz kapsamında hanımlarımıza, öğrencilerimize ve ilçemiz kamu çalışanlarımıza 2 yıl boyunca aile içi iletişim semineri verilmiştir. Kadın giyimi modelistlik yardımcılığı ve kadın giysileri dikimi kursları ilçe halk eğitim müdürlüğümüz bünyesinde başlatılarak hanımlarımızın para kazanabilecekleri mesleklere kavuşmaları amaçlanmıştır. Bizler için çok verimli ve dolu dolu geçtiğini düşündüğümüz projemizde bizlere destek veren, emeği geçen, etkinliklerimize katılarak bizleri onurlandıran başta Van Valisi İbrahim Taşyapan'ın eşi Nesibe Taşyapan hanımefendiye, Tuşba Kaymakamı Musa Sarı beyefendi ve Eşi Emine Sarı hanımefendiye, Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe ve eşi Fatma Özgökçe hanımefendiye, sodes müdürümüze, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Muhlis Ceylani Beyefendiye, Tuşba Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma Vakfı müdürümüz Übeydullah Arvas Beyefendiye ve proje sorumlumuza şükranlarımızı sunarız" dedi.


     Yapılan bilgilendirme konuşmasının ardından kursiyerlere Van Valisi İbrahim Taşyapan'ın eşi Nesibe Taşyapan, Tuşba Kaymakamı Musa Sarı ve Eşi Emine Sarı, Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektör eşi Sabiha Battal tarafından sertifikaları verildikten sonra program son buldu. Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2016, 19:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140