banner279

Tuşba’da el emeği, göz nuru ürünler sergilendi

Van merkez Tuşba Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından yılsonu sergisi düzenlendi.

Tuşba’da el emeği, göz nuru ürünler sergilendi
 Tuşba Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi ve Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğünce İsmail Hakkı Tonguç Ortaokulu çok amaçlı salonunda 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında kursiyerler tarafından hazırlanan eserlerden oluşan sergi açıldı.

   Düzenlenen sergi açılışına Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdür Vekili Osman Kıran, Kursiyerler ve aileleri katıldı.

   Sergide kurdele kesimi öncesi açılış konuşmasını yapan Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, “El emeği göz nuru ile yapılan işlemler özellikle bu tip çalışmaları önemsiyoruz. Okul ve Öğretmenlerle buluşan bu kardeşlerimize böylece kitap okuma alışkanlığı ve eğitimine açık öğretim, ortaokul ve Liseye de devam edebileceklerdir ve böylece başarı da elde etmiş olurlar. Bu Halk Eğitim Merkezlerimizde çocuklarımız ile ilgili ve gelecek adına kendi emekleri ile dışarıdan satın aldıkları sağlığa zararlı malzemelerden çok çevre dostu olan özellikle üretmiş olduğunuz bu malzemelerle hem geri dönüşüme hem de ev ekonomisine katkı sağlamış olacaklar. Bizlerde Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tuşba Belediyemiz ile birlikte meslek edinme kurslarıyla nasip olursa yine sizlerle bu tür faaliyetlerimizi devam ettireceğiz. Emeği geçen bütün kardeşlerimizin bu güzel sergisini tebrik ediyor daha güzel sergi ve mekânlarda birlikte olmak üzere kursiyerlerimizi tebrik ediyorum” dedi.
Konuşma ve kurdele kesiminin ardından Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani ve Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdür Vekili Osman Kıran kursiyerler tarafından hazırlanan sergiyi gezdiler ve yapılan sergide birbirinden güzel el emeği göz nuru ürünler dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner306

banner241