banner279

Tuşba’da Denizcilik Bayramı kutlandı

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedeniyle Piri Reis Denizcilik Lisesi mezuniyet ve bayramı kutlama töreni düzenlendi.

Tuşba’da Denizcilik Bayramı kutlandı
  Tuşba İlçesinin İskele Mahallesinde bulunan 15 Temmuz Şehitler parkı çok amaçlı salonunda düzenlenen mezuniyet törenine Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Memur-Sen İl Bşk. Osman Ayşin, YYÜ Denizcilik Fak. Dekanı Prof. Dr. Suat Ekin, Okul Müdürü, öğretmenler, öğrenci ve velileri katıldı.

    Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda konuşan Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, mezun olan öğrencilere mezuniyetlerinin hayırlara vesile olmasını diledi.

    Katkı sunan ve emeği geçenlere teşekkür eden Ceylani, “Daha modern ve amacına uygun bir binada eğitim-öğretim süreci bu okulumuz için yakındır inşallah. Ben bu kapsamda öğrencilerimizi Anaokulundan Lise son sınıfa kadar yetiştiren bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Bunlara her türlü katkı sağlayan bütün Anne ve Babalara teşekkür ediyorum. 12. Sınıf öğrencilerimiz bugün Üniversite sınavına da girdiler inşallah bu vesile ile hayallerindeki Üniversiteyi de inşallah kazanacaklar ve gelecekte onlar Ülkemizi en güzel şekilde yükseltecek ve yöneteceklerdir. 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramını kutluyorum ve mezuniyet töreninin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

    ÖZGÖKÇE, YAPILAN ÇALIŞMALARI ANLATTI

   Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 92'inci yılını kutlayan Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe ise, “Ülkemiz son zamanlarda hem savunma sanayinde, hem denizcilikle ilgili yapmış olduğu atılımlarla kendi milli tankından, kendi uçağından, helikopterine ve denizlerle ilgili hâkimiyet noktasında bir dizi gelişmelerini hayranlıkla izlemekteyiz. Ülkemizde yaşanan bu güzel gelişmeyle birlikte Türkiye’nin en büyük gölü olan Van Gölü’nde de çok sevindirici gelişmeler ve faaliyetler olmaktadır. Biz Tuşba Belediyesi olarak metruk alanları, sivrisinek üreme alanı ve kıyıda adeta enkaz dökülen çöplüğünü, ilin atık suyu ve hafriyatının atıldığı alandan çıkararak Van halkının göl ile buluşmasını ve sırtını döndüğü denize yüzünü döndürmesini sağlamaya çalışıyoruz. Van’da yaşanan depremlerin ardından adeta şehir enkazının atıldığı alana dönüştürülen Van Gölü’nün İskele Mahallesi sahiline yaptığımız yatırımla bölgede bir ilk olan alanı Van halkına ve bölge halkına kazandırdığımız 15 Temmuz Şehitler Parkımızı tamamladık. Bu parkımızın devamı olan ikinci etabının yapımı ise hızlı bir şekilde devam ediyor. Bir yandan da Van Yüzüncü Yıl Üniversitesine kadar devam eden İskele Sahil Yolu Projemiz sürüyor. İlk kez Mollakasım Mahallesi’nde yaptırdığımız, ‘Mollakasım Mavi Bayraklı Halk Plajımız’, Ulusal Mavi Bayrak Ödülü almaya hak kazandı. Van’ımızda ve Tuşba’mızda denizciliğin daha da gelişmesini arzu ediyor, sektörde faaliyet gösteren herkesin ve tüm halkımızın 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı tebrik ediyoruz” ifadelerini kullandı. 
    Programda YYÜ Denizcilik Fak. Dekanı Prof. Dr. Suat Ekin, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı ve mezuniyet töreni konuşma yapmasının ardından bayrak devir teslimi yapıldı. Öğrencilere başarı belgeleri ve çeşitli hediyelerin verilmesinin ardından mezuniyet pastasının kesilmesi ile program sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241