banner279

Tuşba SYDV’den dikiş-nakış sergisi…

Tuşba İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Aile Destek Merkezi tarafından El işi sanatları ve dikiş, nakış sergisi açılışı düzenlendi.

Tuşba SYDV’den dikiş-nakış sergisi…
Tuşba kaymakamlığı SYDV Aile destek merkezi tarafından Van-Şişli Öğretmenevi bahçesinde yapılanaçılışa Tuşba Kaymakamı Musa Sarı,Tuşba Belediye Başkanı Doç.Dr. Fevzi Özgökçe, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, İlçe Nüfus Müdürü Cevdet Soygüder, İlçe Gıda Tarım veHayvancılık Müdürü M. Salih Şirazi, İlçe Tapu Müdürü Alaattin Unutur, Tuşba Vakıf Müdürü Übeydullah Arvas ve kursiyerler katıldı.
 Açılış kurdelesi kesiminin ardından bir konuşma yapan Tuşba Kaymakamı Musa Sarı, “Kaymakamlığımızın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Aile Destek Merkezi kursiyerlerimiz tarafından bir yıllık çalışma sonucu yapılan el emeği göz nuru el işi sergimizi açmış bulunmaktayız. Açmış olduğumuz El işi sanatları ve dikiş, nakış kursumuzda şimdilik 60 kursiyerimiz faydalandı ama ileriki günlerde bu sayının artmasını ve katılımların çoğalmasını bekliyoruz. Bugün açmış olduğumuz sergimiz üç gün vatandaşlarımızın hizmetinde sergilenecektir. Daha önceleri kursiyerlerimizi ziyaret ederek yapmış oldukları El işi ve dikiş nakış işlerini yakından takip ederek kendilerine Kaymakamlık olarak destek vermeye çalıştık. Açılışımıza teşrif eden Tuşba Belediye Başkanımız SayınDoç.Dr. Fevzi Özgökçe’ye ve Tuşba İlçe Mülki amirlerimize, kursiyerlerimizi bu mutlu günlerinde yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum” dedi.
Yapılan konuşma ve kurdele kesimi sonrası katılımcılar kursiyerler tarafından yapılan El işi sanatları ve dikiş, nakış sergisini dolaştılar.

Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2015, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241