banner279

_Tuşba Millet Bahçesi tüm bölgeye değer katacak

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, ihale bedeli yaklaşık 100 milyon TL olan Tuşba Millet Bahçesi Projesi’nin sadece Tuşba ilçesine değil, tüm bölgeye büyük bir değer katacağını söyledi.

_Tuşba Millet Bahçesi tüm bölgeye değer katacak

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından, bölgenin en büyük millet bahçesi özelliğine sahip olan ‘Tuşba Millet Bahçesi’nin yapımına Haziran ayında başlanacağı müjdesinin verildiğini duyurdu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un, Tuşbalıların beklediği müjdeyi verdiğini söyleyen Başkan Akman, TOKİ tarafından 22 Kasım 2021 tarihinde ihalesi yapılan 717 bin 212 metrekare alanı ile bölgenin en büyük millet bahçesi özelliğine sahip olan ‘Tuşba Millet Bahçesi’nin yapımına Haziran ayında başlanacağını belirtti.
Bakan Kurum’a teşekkür eden Başkan Akman, mega projenin sadece Tuşba ilçesine değil, tüm bölgeye büyük bir değer katacağını söyledi.

Haziran ayında yapımına başlanacak olan projenin yeşil dokusu ve sosyal donatıları ile Vanlıların yaşam kalitesini yükselteceğini dile getiren Başkan Akman, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhuriyetimizin 100. yılına girerken 81 ilimize 81 milyon metrekare millet bahçesi kazandırma hedefleri doğrultusunda yapılacak olan Tuşba Millet Bahçemiz, Tuşba’ya ve dolayısıyla Van ve bölge ekonomisine de katma değer sağlayacaktır” dedi.

Akman: Tuşba Millet Bahçesi tüm bölgeye değer katacak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140