banner279

Tuşba HEM'den, motorlu taşıt sürücüleri sınav sorumlusu kursu…

Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Halk Eğitim Müdürlüğü (HEM) tarafından Tuşba İlçesindeki tüm okul ve kurum çalışanlarına yönelik Motorlu Taşıt Sürücüleri Sınav Sorumlusu Kursu düzenledi.

Tuşba HEM'den, motorlu taşıt sürücüleri sınav sorumlusu kursu…
Motorlu taşıt sürücüleri kursunun açılış konuşmasını yapan Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, söz konusu kursu, motorlu taşıt sürücüsü yetiştirmek, yetişmiş olanlara imtihan sonucu sertifika vermek, trafikle ilgili öğretim ve eğitim yaptırmak üzere açtıklarını söyledi.
Çalışanlara yönelik kurs için emeği geçenlere teşekkür eden Ceylani, "Halk Eğitim Merkezimiz tarafından çalışanlarımıza yönelik böyle bir kurs düzenlediği için kendilerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bizim düsturumuzda ve inançlarımıza göre eğitim ve öğretim beşikten mezara kadar devam eder ve hayat boyu öğrenme kapsamında da yetişkinlere yönelik nitekim sizler de yetişkin olarak burada eğitim alacaksınız. Bu mevcut kursumuzda bugün burada bulunmanız gerektiren kursumuz ise yine yetişkinlerin ehliyet sınavına giren yetişkinlerin bu ehliyeti alıp almama yani sürücülük işini yapıp yapmadığı kararını sizler vereceksiniz. Bu ağır ve sorumluluk ister nihayetinde. Karşınıza gelecek olan insanın insan ilişkilerinde bir sınav yapacağınız için o insanlarda heyecan olacaktır ve tam olarak kendilerini deklare edebileceklermi ya da koordine edip sizlere gösterebileceklermi zaman zaman bunlarda olacak. Nihayetinde doktora bile gittiğinizde doğal olarak heyecanlanırsınız ve tam olarak kendinizi ifade edemezsiniz ama herhangi bir işi yaparken birileride sizi izliyorsa bir heyecanın olması söz konusudur. Başlarken önce olumlu bir havayla, uygun bir iletişim ile başlayacaksınız ve yargılayarak bu insanları belli bir psikolojik altında tutarsanız onlarda bir heyecanlılık durumu olur" dedi.
Daha önce sürücü kurslarında trafik derslerine girdiğini dile getiren Ceylani, "Ben şahsım olarak yıllarca motorlu taşıt sürücü kurslarında trafik derslerine de girdim ve yıllarca defalarca bu sınavlarda da görev aldım. Uygulama ve direksiyon dersi vermek sorumluluk isteyen bir iştir. Bu sorumluluk sizde, Sakın torpil işine girmeyin ve bu günah ve vebale ortak olmayın. Sınavlarda yardım etmeyin ve zaten yardım etmemeniz lazım ama okuma yazmasında belki sıkıntı vardır yada takıldığı bir yer vardır onlar istisnai bir durumdur. Bu işler çok ciddi bir durumdur ve toplum olarakda çok ciddiye almamız gereken bir durumdur. Sizden istediğimiz lütfen çocuklarımıza bu konuda örnek olalım. Araç sürerken trafikte uygulanan görgü ve saygı kurallarını bizim çocuklarımız algıladığı için lütfen trafik kurallarına uyalım çünkü çocuklarımızda bizleri örnek aldıkları için bizler gibi davrandığı için trafik kurallarına uyalım. Başta söylediğim gibi tekrar bu kursu açtığı için ilçe Halk Eğitim Merkezimize teşekkür ediyor inşallah kursiyerlerimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.
Okul ve kurum çalışanlarına yönelik1 aylık sürecek olan Motorlu Taşıt Sürücüleri Sınav Sorumlusu Kursunda eğitim görevlisi olarak görev alacak olan personele kurs sonunda sertifikalarının verilmesini ardından göreve başlayacaklar.

Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2015, 19:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241