banner279

Tuşba Belediyesi standında Van'ın tanıtımı yapılıyor

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Yerel Yönetimler Başkanlığı’nın düzenlediği ‘Tam Bana Göre Festivali’ne katılan Tuşba Belediyesi’nin kurduğu stant, katılımcılar tarafından ilgi gördü.

Tuşba Belediyesi standında Van'ın tanıtımı yapılıyor

Başkent Millet Bahçesi’nde 16 Kasım Günü başlayan ve 21 Kasım Pazar Günü’ne kadar devam edecek olan ‘Tam Bana Göre Festival’ine Türkiye’nin birçok il ve ilçesinden katılım sağlayan belediyeler, bulunduğu yöreyi en iyi şekilde tanıtmak için adeta birbiriyle yarışıyor. Toplumun her kesiminden vatandaşların büyük ilgi gösterdiği belirtilen festivalde yerini alan Tuşba Belediyesi, yaptığı hizmetlerin yanı sıra ilçenin tarihi ve turistik yerlerini tanıtmak için çaba gösteriyor.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’nin yanı sıra bürokrasi, siyaset ve iş dünyasından önemli isimlerin ziyaret ettiği Tuşba Belediyesi standının büyük ilgi gördüğü kaydedildi. Yoğun ilgi gören standı ziyaret eden misafirlere, Van yöresine ait bal, ceviz reçeli, kavut, elma ve armut kurusu ile tandır ekmeği arası otlu peynir lokmasından oluşan tadımlık yöresel ürün seti ikram edildi. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen festivalin gençler tarafından büyük ilgi gördüğünü ifade eden Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, “Tam Bana Göre Festivaline Türkiye’nin dört bir yanından gençler akın ediyor. Tuşba Belediyesi olarak bizler de standımızı ziyaret eden başta gençlerimiz olmak üzere ziyaretçilerimize bölgemizin, tarihi ve turistik yerleri ile hizmetlerimizi anlatma imkanı bulduk. Çok verimli bir festival olduğunu düşünüyorum” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140