banner279

Türkmenoğlu'ndan, vatandaşa aşı çağrısı...

AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, aşılamada Van'ın Türkiye ortalamasının altında kaldığını belirterek, vatandaşlara aşı yaptırmaları çağrısında bulundu.

Türkmenoğlu'ndan, vatandaşa aşı çağrısı...

   AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, İl Başkan Yardımcıları, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları teşkilatı ve çok sayıda partili Van Valiliği önünde bulunan Covid-19 aşı standını ziyaret ederek, hem aşı yaptırdılar hemde vatandaşlara aşı yaptırmaları çağrısında bulundular.

    Koronavirüs (Kovid-19) salgınının sona ermesi için aşının büyük önem taşıdığını belirten Başkan Türkmenoğlu, salgının sonsuza kadar toplumda barınmaması için vatandaşların vakit kaybetmeden aşı yapmaları gerektiğini söyledi.

    Aşı oranında Van'ın Türkiye ortalamasının çok altında olduğunu belirten Türkmenoğlu, şunları kaydetti:

   "Türkiye genelinde en büyük mücadeleyi aşı noktasında veriyoruz. Aşı yaptırmadığımız için bu salgın aramızda dolaşmaya devam ediyor. Aşı oranımızı yükselttiğimiz zaman salgın illetini bertaraf etmiş olacağız. Bugün bu ziyaretimizle toplumsal bir görevi yerine getiremek adına tüm teşkilatlarımızla birlikte aşı standını ziyaret etmiş bulunuyoruz. Teşkilatımız içinde aşı olmayan kardeşlerimiz vardı. Onlarda şimdi aşılarını yaptırıyorlar. Aşılarını yaptıracak vatandaşlarımızında bu konuda tedirginlik yaşamadan, sağlık çalışanlarımızın yönlendirmeleri doğrultusunda aşılarını yaptırmaya davet ediyorum" dedi.

    Van'ın ve Vanlıların sağlıklı günlere kavuşması için bir an önce aşı kampanyasına destek olmaları gerektiğinin altını çizen Türkmenoğlu, "Tüm vatandaşlarımızın gerek randevu alarak gerekse randevusuz aşı noktalarına gelerek aşılarını yapmaları konusunda çağrıda bulunuyoruz. Aşı olmak, hastalığın önüne geçmektir. Aşı olmamak ise, başka insanları riske atmaktır. Biz bu felsefeyle bir kez daha halkımızı aşılarını yaptırmaya davet ediyoruz. Aşı konusunda henüz Van'da arzu ettiğimiz noktaya ulaşamadık. İnşallah hedefimiz 720 bin insanımızı daha aşılamak. Ama birinci önceliğimiz 260 bin rakamına ulaşmak olmalıdır. İlimiz yüzde 48 oranında Türkiye geneli kırmızı kategoride yer almaktadır. İnşallah hedefimiz olan yüzde 80'lik bir orana kısa sürede ulaşırız. Bunun için Van'daki bütün siyasi partiler olsun, sivil toplum kuruluşları olsun, kamu kurumları ve toplumda söz sahibi olan herkes, eşini doştunu aşı yapmaya davet etmeli. Aşılarımızı yaparsak, bu şehire turistte gelir, İranlı'da gelir. Covid salgının fazla olduğu bir yere kimse gelmez. Kategorimizi maviye çevirmek için kendimize hedef koyduk. Bu konuda herkes üzerine düşeni yaparsa, kısa sürede bu durumu aşacağımıza inanıyorum. Bu vesliyele Van İl Sağlık Müdürümüze, Halk Sağlığı Teşkilatı yetkililerinin şahsında tüm emek veren sağlık çalışanlarına cefakar çalışmalarından dolayı şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu. İl Başkanı Türkmenoğlu'nun açıklamalarının ardından teşkilat mensupları covid-19 aşılarını yaptırarak, aşı standından ayrıldılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140