banner279

Türkmenoğlu müjdeyi verdi: Eski Van Devlet Hastanesi yer Millet Bahçesi yapılmak için haleye çıktı

Ak Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu Eski Devlet Hastanesi yeri, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından verilen onayla Mi Bahçesi yapılmak üzere ihaleye çıktı dedi.

Türkmenoğlu müjdeyi verdi: Eski Van Devlet Hastanesi yer Millet Bahçesi yapılmak için haleye çıktı

AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu uzun zamandan bu yana Van gündeminde ilk sırada yer alan Eski Van Devlet Hastanesi yerinin Millet Bahçesi yapılmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ihaleye çıkıldığını müjdeledi. Kentin en önemli alanlarından olan 15 bin 268 metrekarelik Eski Van Devlet Hastanesi arazisi, TOKİ tarafından satışa çıkarılmıştı. Bu gelişmenin ardından yetkili bakanlıklarla görüşmek için Ankara'ya giden Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Em Bilmez, müjdeli haberle dönmüştü.

KAYHAN TÜRKMENOĞLU'NDAN İHALEYE ÇIKILDI MÜJDESİ

Araziyle ilgili ikinci müjde AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğludan geldi. Ak Parti Van İl Başkanı Türkmenoğlu Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Eski Van Devlet Hastanesi olarak bilinen 24,646 m2'lik alanın #MilletBahçesi Çevre ve Şehircilik Bakanımız @murat_kurum onayı ile İhale çıkıldı. Millet Bahçe yeşil alan ve sosyal donatılarla Van’ın güzelliğine güzellik katacak, İlimize hayırlı olsun." ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241