banner279

Türkiye’nin en büyük fuarı Van’da 5. kez açılıyor

Türkiye’nin en büyük Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarı, 5-14 Mart 2021 tarihleri arasında Van’da 5. kez kapılarını ziyaretçilere açıyor.

Türkiye’nin en büyük fuarı Van’da 5. kez açılıyor

Türkiye'nin dört bir yanından üreticiler taze ve kaliteli ürünleri 5. Van Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarı 4. Van Anatolia Gurme Fest etkinliği 5 Mart Cuma günü Van Expo Fuar ve Kongre Merkezinde kapılarını açıyor.

2019 yılında ilki gerçekleştirilen ve adından söz ettiren 5. Van Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarı açılış için hazırlıklarını tamamladı. Karadeniz’in leziz peynir ve tereyağlarından, Ege’nin zeytin ve zeytinyağlarına, Adıyaman’ın peynirli helvasından, Aydın’ının incirlerine, Giresun’un fındık ezmelerinden, Maraş’ın baharatlarından, Isparta’nın Gül ürünlerinden, Hatay’ın sabunlarından, Mardin’in gümüşlerinden, Gaziantep’in bakırlarına varana kadar tüm yöresel ürünler ve hediyelik eşyalar Van’da sergilenecek.

“TÜM HALKIMIZI FUARA BEKLİYORUZ”

Van halkını fuara davet eden 5. Van Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarı koordinatörü Özgür Can, “5-14 Mart 2021 tarihleri arasında Van Expo Fuar ve Kongre Merkezinde düzenleyeceğimiz fuarımıza Türkiye’nin en büyük Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarına tüm halkımızı bekliyoruz. 9 gün sürecek olan fuarımız Karadeniz’in leziz peynir ve tereyağlarından, Ege’nin zeytin ve zeytinyağlarına, Adıyaman’ın peynirli helvasından, Aydın’ının incirlerine, Giresun’un fındık ezmelerinden, Maraş’ın baharatlarından, Isparta’nın Gül ürünlerinden, Hatay’ın sabunlarından, Mardin’in gümüşlerinden, Antep’in bakırlarına varana kadar halkımız buluşacak. Vatandaşlarımız hem uygun fiyata hem de kaliteli ürünlere bu fuarda ulaşabilir. Fuarla ilgili bütün hazırlıklar tamamlandı. Bütün halkımızı fuarımıza bekliyoruz” diye konuştu.

“COVİD İLE İLGİLİ TÜM TEDBİRLER ALINDI”

Fuarda COVİD-19 için alınacak önlemleri açıklayan Çelik, “Fuar alanı içerisinde Türkiye’de düzenlenen fuarlarda ilk kez uygulanacak olan Hijyen Danışmanları görevlendirilecek. Bu danışmanlar, fuar alanına giren herkesin öncelikli olarak ateşini ölçülecek daha sonra ziyaretçilerin HES kodlarını sorgulayıp risk grubunda olanların alana girişlerine izin vermeyecek. Daha sonra maskesi olmayan kişilere fuar alanında maske dağıtımı yapılacak ve fuar alanının girişinde katılımcıların dezenfekte ünitelerini kullanıp giriş yapmaları sağlanacaktır. Fuar alanının farklı noktalarında bulunan dezenfekte ünitelerini de ziyaretçilerimiz istedikleri gibi kullanabileceklerdir. Ayrıca fuar alanında bulunan her stantta kolonya ve dezenfektan hizmeti verilecektir, stantların tümünde tek kullanımlık eldivenler bulundurulacaktır. Fuar alanı belli saatler arasında dezenfekte edilecek ve havalandırma işlemi yapılacaktır. Fuar alanı içerisinde her 10 metrekareye 1 ziyaretçi düşecek şekilde içerideki kişi sayısı denetlenecektir. İçerideki kişi sayısının artış göstermesi durumunda içeriye ziyaretçi alımı kesilecek, içerideki ziyaretçilerimiz çıktıktan sonra yeni ziyaretçiler alınacaktır. Tüm Van halkının maske, sosyal mesafe ve kişisel hijyen kurallarına uyup Fuarımızı ziyaret etmelerini beklemekteyiz” dedi.

“SAAT BAŞI ÜCRETSİZ SERVİS KALKACAK”

Özgür Can Çelik son olarak her yıl olduğu gibi bu yılda fuar alanına ücretsiz servisler saat başı Şişli Öğretmen Evi önü ve Beşyol Mevki Halk Eğitim Merkezi önünden kalkacağını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140