banner279

Türkiye kazandı, siz kaybettiniz!

İBRAHİM KARAGÜL

Türkiye kazandı, siz kaybettiniz!

Türkiye kazandı, siz kaybettiniz!

Millete savaş açtınız, kaybettiniz.

Ülkeye savaş açtınız, kaybettiniz.

Küçümsediniz, değersizleştirdiniz, yaktınız, yıktınız.

Fitnenin her türünü, yalanın ve iftiranın her çeşidini denediniz.

İttifaklar kurdunuz, kapalı kapılar ardında, darbe dahil, senaryolar yazdınız.

Medya üzerinden, haber ajansları üzerinden, sosyal platformlar üzerinden insanların zihinlerini zehirlediniz.

Dışarıdaki müttefiklerinizi bile yardıma çağırdınız.

Erdoğan'ı ebediyyen silecektiniz, yok edecektiniz.

Üç buçuk aydır millete kan kusturdunuz. Erdoğan'ı tiranlaştırıp milletin kalbinden çıkaracaktınız.

Evini izlediniz, yolunu izlediniz, çocuklarını izlediniz, telefonlarını dinlediniz. Röntgenlediniz. Hızınızı alamayıp Erdoğan'a vuracağım diye Türkiye'ye ait ne varsa, ne kadar değer varsa saldırdınız.

Elleri kelepçeli daracağacına gönderecektiniz.

Ama bir liderin neden böylesine sevilip sahiplenildiğini anlamayacak kadar cahildiniz.

Yapamadınız, başaramadınız, elinize yüzünüze bulaştırdınız. Kirli düşüncelerle, kötü kokularla, karanlık senaryolarla birlikte sandığa gömüldünüz.

Dün çok ağır bir cevap aldınız.

Türkiye kazandı, siz kaybettiniz.

İftiralarınızla, yalanlarınızla, sahtekarlıklarınızla başbaşa kaldınız.

Bu ülkenin okumuş-yazmışları, gazetecileri, televizyon yıldızları küme düştü. Ülkesini ve milletini küçümsemenin mahcubiyetini yaşıyor olmalılar diyeceğim ama bunu bile yapamayacaklar, biliyorum.

Türkiye yerel seçim yaşamadı. Erdoğan referandumu yaşadı. Bir güven tazelemesi yaptı. Bunca saldırıya, çirkefliğe boyun eğmedi ve onu sevdiğini, değer verdiğini bir kez daha ilan etti.

O dik durdukça millet de dik durdu, ülke de dik durdu.

Erdoğan üzerinden Türkiye'ye sahip çıktı. Siz yabancılaştınız, Anadolu insanı ülkesine ve geleceğine sahip çıktı. Evine, ailesine, çocuklarına, yakınlarına saldırdığınız bu adama sahip çıktı.

Ulusal güvenlik toplantılarını bile dinleyip dünyaya servis edecek kadar küçüldünüz. Kimliğinizi ve kişiliğinizi kaybettiniz. Bunun cezası çok ağır oldu. Sokağa çıkamayacak dediğiniz adam milyonları meydanlara yığdıkça sokağa çıkamayacak hale siz geldiniz.

12 yıldır iktidarda olan, böyle acımasız saldırılarla mücadele eden bir parti, bir lider oylarını artırıyor, ezip geçiyor. Hiç mi sorgulamıyorsunuz, hiç mi nedenini sormuyorsunuz?

Eskiye Türkiye özlemcileri, kendi çıkarlarının ülke ve milletin üstünde tutanlar, yerle bir oldunuz.

Üç buçuk aydır siyasi partilerin seçim rekabetini izlemedik. Türkiye'yi hedef alan büyük bir operasyonu izledik. Ekonomiden dış politikaya, toplumsal barıştan siyasi istikrara kadar her şeyi hedef alan, akıl hocaları dışarıda olan darbe girişimi izledik.

'Yüzde altmış oy alsa bile ezeceğiz, yok edip bitireceğiz' diyenlerin, Erdoğan'ı yok etmek için ülkeyi ateşe atmayı göze alanların yönettiği bir darbe girişimiydi bu. Olağanüstü hale hazırlananların, binlerce kişiyi gözaltına alma hesabı yapanların, gözaltılar için kapalı salonlar hazırlayanların yönettiği bir kirli operasyondu.

Türkiye tehlikeyi farketti. İki milyon insanın İstanbul'da miting alanına toplanması, kalpten kalbe iletişim kurduğu adama sahip çıkması, yetmiş yaşında ninelerin-dedelerin bastonlarıyla yollara koyulması, Türkiye'nin tehlikede olduğu hissine kapılması boşuna değildi.

Bu duyguyu, bu hissi hiçbir zaman anlamadınız. Anlamadığınız için de sürekli kaybediyorsunuz.

Oysa bu bir siyasi yarıştı. Milletin tercihi neyse o öne geçerdi. Partiler sürekli değişirdi. Liderler de. Ama siyasi yarış ülkeyi tehlikeye atacak bir kavga haline getirildi. Devlet içinde yapılanmış bir organizasyon, darbe planı suya düşünce siyasi partileri kendi yörüngesine çekti, hoyratça kullandı. Bu organizasyona esir olan muhalif siyasi aklın Türkiye'yi yönetmesi elbette mümkün değildi. Bu yüzden milletten vize alamadı.

Yeni; koalisyon çöktü. Hezimete uğradı. CHP-Cemaat ittifakı da, bu ittifaktan medet umanlar da, çözüm sürecine karşı olanlar da kaybetti. Türkiye, yalanlara, iftiralara prim vermedi. Medya operasyonlarına, şantajlara boyun eğmedi.

O zaman... Gelin hep beraber yeni şeyler düşünelim.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2014, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241