banner279

Türkiye Futbol Yıldızlarını Arıyor

"Türkiye Futbol Yıldızlarını Arıyor” projesi kapsamında, Van’da da seçmeler yapılacak.

Türkiye Futbol Yıldızlarını Arıyor
"Türkiye Futbol Yıldızlarını Arıyor” projesi kapsamında, Van’da da seçmeler yapılacak.

Yapılan yazılı açıklamada, "Türkiye Yıldızlarını Arıyor" projemizden kısaca bahsetmek istiyoruz. Futbol vasıtasıyla yetenekli gençlerimizi hem futbola hem de eğitime ve topluma faydalı birer birey olarak kazanmak istiyoruz. Doğru analizler yapılarak Türk Futboluna ve toplumuna kazandırmak istiyoruz. Bu projenin finalinde bizlere destek veren Spor Toto Süper Lig ve PTT 1. Ligi kulüplerine toplam da 30 futbolcuyu kazandırmak ilk hedeflerimizdendir” denildi.

PROJE AÇIKLAMASI:

Açıklamanın devamında ise, “
İşsizlik, ailelerin içinde bulundukları maddi imkansızlıklar ve dolayısı ile eğitime olan ilgisizlik Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu Bölgelerindeki çocukları sokaklardaki yaşama ve teröre yönlendirmekte. Öncelikli hedefimiz yetenekli gençlerimizi hem futbola hem de eğitime özellikle topluma faydalı birer birey olarak kazandırmak. Bu amaçla gençlerimizin her dönemin vazgeçilmezi futbola olan ilgileri bizim için büyük bir fırsat olacaktır. Projenin öncelikli hedefi yetenekli gençlerimizi hem futbola hem de eğitime özellikle topluma faydalı birer birey olarak kazandırmak. Her ilde 5 gün boyunca Teknik Direktörler tarafından elemeler yapılacak. Elemelerde seçilen oyucular hafta sonu yapılacak il finaline katılmaya hak kazanacaklardır. Bu elemeler esnasında anlaşmalı televizyon kanalı çekimler için hazır bulunacaktır. İl finalinde ünlü bir teknik direktör ve/veya yıldız futbolcu bulunacaktır. Katılım gösteren teknik direktör ve/veya yıldız futbolcular her il için farklı seçilecektir. İl finali o gün televizyon kanalında elemeler sırasındaki görüntülerle birlikte yayınlanacaktır. İl finallerinde seçilen oyuncular bölgeler bazında gerçekleşecek çeyrek finale katılmaya hak kazanacaklardır. İki farklı lokasyonda gerçekleşecek çeyrek final sonunda elemeyi geçen sporcular yarı finale katılmaya hak kazanacaklardır. Sporcular yarı final için yeri daha sonra belirlenecek olan 1 haftalık kampa katılacaklardır. Kamp esnasında sürekli olarak antremanlar, maçlar gerçekleşecek ve finale kalacak sporcular seçilecektir. Tüm kamp süresince ilgili televizyon kanalı çekimlerini gerçekleştirerek yarıfinal sonuçlarının açıklanacağı televizyon programında yayınlayacaktır. Finale kalan 30 sporcu 21 günlük bir kampa daha katılacaklardır. Sonrasında seçilmiş olan 30 sporcu yapılan analizler sonrasında bilgi, beceri ve başarılarına bağlı olarak Spor Toto Süper Lig ve PTT 1. Liginde futbol ve eğitimlerine devam edeceklerdir” ifadelerine yer verildi.

Proje Genel Direktörü: Nesim Argun (Futbol Analiz ve İstatistik Uzmanı)

Proje ve Basın Koordinatörü: Ümit Adem Terzioğlu (Koordinatör)

Proje Basın Danışmanı: Yeşim Köseoğlu (Muhabir)

PROJENİN YAPILACAĞI İLLER:

K.Maraş 24.04.2014, Malatya 29.04.2014,
Gaziantep 02.05.2014, Ş.Urfa 07.05.2014, Diyarbakır 13.05.2014, Batman 20.05.2014, Van 26.05.2014, Erzurum 02.06.2014, Sivas 09.06.2014, Kayseri 13.06.2014, Konya 19.06.2014, Kırıkkale 23.06.2014
Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2014, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241