banner279

Türk Telekom`dan 140 kişilik arama kurtarma ekibi

Türk Telekom kendi gönüllülerinden oluşan 140 kişilik ekip ile hayata geçirdiği Türk Telekom Arama Kurtarma Ekibi TTAKE kuruldu.

Türk Telekom`dan 140 kişilik arama kurtarma ekibi
Türkiye`nin 12 bölgesinden 140 gönüllü çalışanı olan TTAKE, bölge coğrafyasına ve karakteristiğine uygun şekilde aldıkları eğitimlere ve çalışmalara devam ediyor.

 

18-20 Ocak 2013 tarihleri arasında Erciyes`te 3 gün devam eden "Çığda arama kurtarma" eğitimi ile TTAKE üyelerine, çığ öncesi alınması gereken tedbirler, çığda yaralıya ulaşma, çığ sonrası hayatta kalma teknikleri ve donmuş kişilere yapılacak müdahale gibi konuları içinde barındıran bir eğitim verildi.

 

Tamamı Türk Telekom çalışanlarından oluşan ve bir sivil savunma hareketi olan TTAKE, Türkiye`de ve dünyada meydana gelen afetlerde görev alacak.

 

Türk Telekom Arama Kurtarma Ekibi`nde yer alan gönüllüler, 2011 yılında yaşanan Van Depremi`nin ilk saatlerinde bölgeye ulaşarak 32 saatlik çalışmanın sonucunda bir kişinin enkaz altından çıkartılmasını sağlarken, Van merkezde meydana gelen diğer depremde yıkılan otel enkazında ise 5 gün boyunca yardım çalışmalarına destek olmuştu. (Murat Dalgın-İLKHA)

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2013, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140