banner279

Turizmciler aşı yaptı, çağrıda bulundu; 'Sağlığınız için aşınızı olun'

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile ilgili mücadele devam ediyor. Salgının önüne geçebilmek için alınan tedbirlerin yanı sıra maske, mesafe ve hijyen kurallarının da büyük önem taşıdığı biliniyor. Bununla birlikte salgınla mücadelede en etkili yöntemin ise aşı olduğuna vurgu yapılıyor. Bu kapsamda 1 Temmuz itibari ile kısıtlamalar kaldırılırken, vatandaşların da koronavirüs aşılarını olmalarının büyük önem taşıdığı kaydediliyor. Bu doğrultuda herkesimden 'aşı çağrısı'ları geliyor. Van Otelciler ve Turizmciler Derneği (VANOTED) Başkanı Yunus Yüksel ve Yönetim Kurulu üyeleri de, koronavirüs aşısı olduktan sonra, tüm vatandaşları da aşı olmaya çağırdı.

Turizmciler aşı yaptı, çağrıda bulundu; 'Sağlığınız için aşınızı olun'

Ortaya çıktığı andan itibaren hızla yayılan ve hayatı bir çok yönüyle alt üst eden koronavirüsü yenmek için en etkili silah olarak aşı kullanılıyor. Ülkemizde de bu virüsün yayılımının önüne geçmek, toplumsal bir bağışıklık kazanmak adına aşı çalışmaları yoğun bir tempo ile devam ediyor. Genele göre ilimizde aşılama oranlarının istenilen seviyeye ulaşamaması nedeniyle yapılan aşı çağrılarına Van Otelciler ve Turizmciler Derneği (VANOTED) de katıldı.
Koronavirüs aşısı için Valilik önüne kurulan aşı standına gelerek koronavirüs aşısı olan Van Otelciler veTurizmciler Derneği (VANOTED) Başkanı Yunus Yüksel ve Yönetim Kurulu üyeleri, tüm vatandaşları da aşı olmaya çağırdı. Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Valilik önündeki aşı standına gelerek koronavirüs aşısını olan Van Otelciler ve Turizmciler Derneği (VANOTED) Başkanı Yunus Yüksel, aşı sonrası yaptığı açıklamada; “Yeni varyantlar da ortaya çıktı. Yeni varyantlarla beraber halkımızın sağlıklı olmasını istiyoruz. O yüzden böyle bir yola başvurduk. Ben ilkokulda aşı olacağım gün okula gitmezdim. Her zaman aşıdan kaçardım. Ama gördüğüm lüzum üzerine ve aşı fobim olmasına rağmen insanlara, vatandaşlarımıza aşının zararsız olduğunu göstermek için aşı oldum. Herkesin aşı olmasını istiyoruz” dedi.
Başlatılan kampanya ile aşılama oranının yüksek olacağına inandıklarının altını çizen Yüksel, kampanyaları kapsamında (Cumartesi - Pazar) aşılanacak bütün vatandaşlar arasında çekiliş yapacaklarını belirterek: “Aşı olan herkese ücretsiz kek ve meyve suyu dağıtılarak, derneğimize üye olan iş yerlerimizden indirimler sağlanacaktır. Vatandaşlarımızı otellerimizde ücretsiz konaklama ve ücretsiz kahvaltı gibi birçok sürpriz hediyeler bekliyor. Bu çerçevede ailemizin ve vatandaşlarımızın sağlığı için herkesin gelip aşı olmasını rica ediyoruz” şeklinde konuştu.


Haber: M. Selim KURT

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2021, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140