banner279

TÜİK ile ASP arasında işbirliği protokol

TÜİK Van Bölge Müdürlüğü ile Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü arasında "Kurumlar Arası İşbirliği Protokolü" imzalandı.

TÜİK ile ASP arasında işbirliği protokol
TUİK Van Bölge Müdürlüğü ile Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü arasında istatistiklerin iyileştirilmesi ve artırılmasına yönelik işbirliği ve yardımlaşma protokolü imzalandı.

İşbirliği Protokolünü Türkiye İstatistik Kurumu Van Bölge Müdürü Özer Coşğun ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Şinasi Erol imzaladı. Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Türkiye İstatistik Kurumu Bölge Müdürlüğü arasında karşılıklı işbirliği ve yardımlaşmanın önemi anlatıldı.

Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Şinasi Erol, makamında yaptığı konuşmada protokolün amacının özelikle Sosyal Hizmet Merkezlerimizin faaliyet alanları ile ilgili eğitim, bilgi paylaşımı ve ortak bölgesel çalışmalar yürütülmesi gibi konularda karşılıklı işbirliğinin sağlanması ve geliştirilmesi için gerektiğini belirterek, TÜİK’ten verimli şekilde yararlanmasının önemli olduğunu ve protokolün faydalı olmasını diledi.

TUİK Van Bölge Müdürü Coşğun, adı geçen bu işbirliğinin amacını şu sözlerle ifade etti. Resmi İstatistik Programı çerçevesinde, ilgili kurumlarda işbirliği ve koordinasyon sağlanarak belirli hedef ve planlamaları yaparken daha sağlıklı verilere sahip olabilmek ve bu veriler ışığında daha sağlıklı ve kaliteli hizmet sunabilmek ve çalışmalarla ilgili olarak her türlü teknik desteği verileceğini de belirtti.

TÜİK Van Bölge Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yürütülecek istatistikî faaliyetlerde karşılıklı işbirliği ve yardımlaşmanın esasları ifade edildi. Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Şinasi Erol ve TUİK Van Bölge Müdürü Özer Coşğun yapılan bu işbirliğinden memnuniyetlerini bildirerek Van'a hayırlı ve uğurlu olmasını dilediler.

Konuşmaların ardından "Kurumlar Arası İşbirliği Protokolü" imzalandı. (Murat Dalgın- İLKHA)


Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2014, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241