banner279

Toplu Taşıma Araçlarında Kılık Kıyafet Denetimi

Van Belediyesi Ulaştırma Hizmetleri Müdürlüğü tarafından toplu taşıma araçlarında kılık kıyafet denetimi yapılıyor.

Toplu Taşıma Araçlarında Kılık Kıyafet Denetimi

Van Belediyesi Ulaştırma Hizmetleri Müdürlüğü tarafından toplu taşıma araçlarında kılık kıyafet denetimi yapılıyor.

Belediye tarafından toplu taşıma araçlarıyla ilgili yönetmelik çerçevesinde otobüs ve minibüs sürücülerinin kılık kıyafet denetimleri yapıldı. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Van Belediyesi Ulaştırma Hizmetleri Müdürü Hakkı Karaman, kılık kıyafet denetiminin yanında araç temizliğinin de denetlendiğini söyledi. Vatandaşların daha huzurlu ve güvenli bir yolculuk yapabilmeleri için denetimlerin sıklaştırıldığını ifade eden Karaman, "Sürücülerimizin bundan böyle araç kullanırken telefonla görüşmesi veya sigara içmesi yasaktır. Bunun yanında sürücülerimiz kılık ve kıyafetlerine özen gösterecekler. Ayrıca araçta yüksek sesle müzik dinlemek ya da çığırtkanlık yapmak yasaktır. Bu konularda denetimlerimizi artırdık. Bunun yanında bazı şoförlerin güzergah ihlali yaptığına dair bizlere şikayetler geldi. Gerek şoförlerimizin güzergah takibi ve gerekse yolculara karşı üslubu ile ilgili de denetimlerimizi devam ettiriyoruz" dedi.

Tüm bu denetimlerin yapılmasında özellikle vatandaşlardan destek istediklerini dile getiren Karaman, "Bütün bunları tek başımıza başarmamız çok zor. Bu konularda vatandaşlardan yardım bekliyoruz. Vatandaşlarımızdan bu kurallara uymayan sürücüleri plakalarını alarak bize bildirmelerini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Korsan taşımacılığın önüne geçebilmek için çalışmaların aralıksız sürdüğünü ifade eden Karaman, yönetmelik gereği kurallara uymayan sürücüler hakkında cezayı müeyyidenin uygulanacağını sözlerine ekledi.

Sürücüler ise; kılık, kıyafet ve diğer tüm uygulamaların yerinde olduğunu belirterek, uygulamanın gerek sürücüler gerekse vatandaşlar açısından hayırlı olacağını söylediler.

Vatandaşlar da, uygulamanın çok güzel olduğunu belirterek, yetkililere teşekkür ettiler. - Van

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2013, 20:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140