banner279

Tekstil Kent İle Fuar ve Kongre Merkezi`nin Temeli Atılıyor

Van`da ihaleleri tamamlanan Tekstil Kent ile Fuar ve Kongre Merkezi`nin önümüzdeki günlerde yapılacak olan temel atma törenleri öncesi değerlendirme toplantısı yapıldı.

Tekstil Kent İle Fuar ve Kongre Merkezi`nin Temeli Atılıyor
 Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu Başkanlığı`ndan yapılan değerlendirme toplantısına Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Genel Sekreteri Emin Yaşar Demirci, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferit Dağdeviren, Genel Sekreter Yardımcısı Ramazan Gökdemir, VATSO Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Gökhan, VATSO Genel Sekreteri Serap Senol, İl Özel idaresi`nden Mimar Murat Vangöl ve VATSO`nun teknik elemanları katıldı.

 

VATSO`da yapılan değerlendirme toplantısında, ihalesi tamamlanan ve yüklenici firmalara yer teslimi yapılan Tekstil Kent ile Fuar ve Kongre Merkezi`nin önümüzdeki günlerde düzenlenecek bir törenle atılacak olan temel törenleri için yapılacak olan hazırlıklar değerlendirildi.

 

Temel atma törenin ardından gerek yatırımcılara yapılacak olan yer tahsisi gerekse gelecek yıl yapılacak olan fuarların planlanmasının da ele alındığı toplantıda bir konuşma yapan VATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu, Van`da 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 tarihinde 2 büyük depremin yaşandığını hatırlatarak, "Yaşanan bu 2 büyük depremi fırsata çevirmek için Cazibe Merkezleri Projesi kapsamında hazırladığımız Tekstil Kent ile Fuar ve Kongre Merkezi projelerimizi sunduk. Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz, Valimizi Münir Karaloğlu ile milletvekillerimizin de büyük katkıları ile kabul edilen bu projelerimizin ihaleleri yapıldı. İhaleler sonunda oluşan itirazlar üzerine bazı firmalarımız Kamu İhale Kurumu`na (KİK) başvurdu. KİK tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda itirazların yersiz olduğuna karar verilerek ihaleyi yapan firmalarımıza yer teslimi yapıldı. Önümüzdeki günlerde bu projelerimizin temeli atılacak. Odamızın öncülüğünden yürütülen bu projelerin temel atma töreni için yapılacak olan hazırlıkları gözden geçirmek ve var olan eksikliklerimizi değerlendirmek için bugün bir araya geldik" dedi. (Fırat Arslan - İLKHA)

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2012, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140