banner279

Tekataş: Kudüs mukaddes şehirdir

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürü Ali Tekataş, ABD tarafından Kudüs'ün İsrail'in başkenti olarak ilan edilmesi kararına tepki göstererek, "Bu kararı kınıyoruz, yok hükmündedir. Kudüs Filistin'in ve müslümanların mukaddes şehridir" dedi.

Tekataş: Kudüs mukaddes şehirdir
   İslam ümmetinin kutsalları üzerinde ABD ve İsrail'in söyleyecek sözünün olmadığını dile getiren Tekataş, "Kudüs ve Mescidi Aksa müslümanların vazgeçilmezi ve kırmızı çizgisidir. Yeniden İslam coğrafyasında kan, gözyaşı ve katliam planları yapılmaktadır. Emperyalizm ve sömürgecilik ruhunu sürdürme çabası hiç bir zaman sonuca ulaşmayacaktır. Bizler buraları nebiler diyarı ve ecdadımızın yadigarları olarak kabul ediyoruz" şeklinde konuştu.

   Kudüs için alınan bu kararın hiç bir geçerliliğinin  olmadığını söyleyen Tekataş, "Bu kararı şiddetle kınıyorum. Kudüs davası milyarlarca müslüman tarafından canları pahasına savunulacaktır. Kudüs bizim için Filistinin ezeli ve ebedi başkenti olarak kalacaktır" açıklamasında bulundu.Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2017, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241