banner279

Tekataş: 2018’de başarılı projeler hayata geçecek

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ)Genel Müdürü Ali Tekataş, VASKİ olarak yeni yılda başarılı projeler hayata geçirmeye çalışacaklarını söyleyerek, "2017 yılında olduğu gibi 2018 yılında da başarılı projeler hayata geçirmeye çalışacağız" dedi.

Tekataş: 2018’de başarılı projeler hayata geçecek
 Edremit mahalle muhtarları toplantısında turistik İlçe olan Edremit için de 2107 yılında toplamda 1 milyon 217 bin TL'lik yatırım gerçekleştirildiği belirtildi.
   VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, mahalle muhtarları bir araya gelerek, yapılan çalışmalarla alakalı toplantılar gerçekleştiriyor.
Edremit İlçesi Mahalle muhtarları ile VASKİ toplantı salonunda bir araya gelen Genel Müdür Ali Tekataş, "Mahallelerimizin gereksinim duyduğu altyapı sorunlarının çözümü için tüm ekiplerimiz adeta bir seferberlik içinde hareket ediyor. Tespit edilen sorunlar ertelenmeden program dahilinde hizmete alınıyor" şeklinde konuştu.
   Toplantıda VASKİ'nin Edremit ilçesinde yaptığı hizmetleri slayt eşliğinde anlatan Tekataş, "İlçenin kanalizasyon tesisi mevcuttur. Toplanan evsel atıklar Edremit Atıksu Arıtma Tesisine verilmektedir. İlçe genelinde 2017 yılında 5 bin 900 metre kanalizasyon hattı, bin adet baca yükseltme,15 bin metre kanal görüntüleme,5 bin metre kanal temizleme yapılmıştır. 2017 yılında su ve kanalizasyon olarak toplamda 1 milyon 217 bin TL'lik yatırım yapıldı. Muhtarlarımızla sıkı bir diyalog içindeyiz, 24 saat bana ulaşabilirler. Onlar halkın temsilcileridir, onların istekleri şahsi değil geneldir. Biz onları önemsiyoruz. Edremit, turistik bir ilçemiz, buraya hizmeti önceleyerek yapıyoruz. Muhtarlarımızı dinlemek ve onlarla bir araya gelmek bizim için yol gösterici oluyor" ifadelerini kullandı.
Muhtarların sorunlarının not alındığı toplantıda, acil çözüm bekleyen sorunların 2018 programına alındığı ve Edremit için hizmette yepyeni bir dönem başlayacağı belirtildi.
   Edremit Mahallesi muhtarları da söz alarak, yapılan çalışmalarla ilgili teşekkürlerini iletti. Muhtarlar, "VASKİ'nin çalışmalarından memnunuz, bizi hiç yalnız bırakmadılar. Altyapı konusunda büyük desteklerini gördük" dediler.Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2018, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241