banner279

TBMM Başkanlığı ile YYÜ arasında sağlık protokolü imzalandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı ile Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) arasında sağlık alım protokolü imzalandı.

TBMM Başkanlığı ile YYÜ arasında sağlık protokolü imzalandı
Van'a gelen TBMM Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu, TBMM Tıbbi Koordinatörü Dr. Jale Devran,  TBMM Milletvekili Hizmetleri Başkanı İsmail Kargulu YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal'ı ziyaret ederek üniversite hakkında bilgi aldı.

Rektör Peyami Battal, birçok alanda olduğu gibi sağlık alanında da YYÜ'nün çok güçlü olduğunu ifade etti. Battal, “Bu protokolü imzaladıktan sonra TBMM çalışanları, vekiller ve yakınlarına sağlık hizmeti vereceğiz. Hastanemize il dışından ve yurt dışından hastalar geliyor. Özellikle sağlık hizmetleri konusunda iddialıyız. Bizi tercih ettikleri için başta Meclis Başkanımız Sayın Cemil Çiçek ve TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu'na teşekkür ediyorum.” dedi.

TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu ise Van'ı ve üniversiteyi çok beğendiklerini söyleyerek protokolün hayırlara vesile olmasını diledi.

Konuşmaların ardından YYÜ Diş Hekimliği Fakültesi'ne geçerek bilgi alan Neziroğlu ve beraberindekiler protokolün imzalanacağı Dursun Odabaş Tıp Merkezi'ne gitti. Burada YYÜ Rektörü Peyami Battal ve TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu tarafından protokol imzalandı. Protokolün imzalanmasının ardından YYÜ Kedi Evi, El Sanatları Merkezi'ni gezen TBMM heyeti, Akdamar Adası'nı da ziyaret ederek şehirden ayrıldı. (İLKHA)
 

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2015, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241