banner279

Tatvan'daki piknik ve mesire alanlarında çevre temizliği

Bitlis'in Tatvan ilçesinde halkın yoğun olarak kullandığı, yüzme, mesire ve piknik alanlarında çevre temizliği yapılıyor.

Tatvan'daki piknik ve mesire alanlarında çevre temizliği
Tatvan Kaymakamlığına bağlı Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı ve İŞKUR Bitlis İl Müdürlüğü tarafından Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında 6 ay süreyle istihdam edilecek olan 40 kişilik ekip tarafından ilçedeki piknik ve mesire alanlarının çevre temizliği yapılıyor.

Çalışmalara ilk olarak belediye sınırları dışındaki Van Gölü sahillerinden başlayan ekip bu kapsamda İlçenin Çöplük Alanı mevkiinde temizlik çalışması yaptı. Yapılan çalışma ile halkın yoğun olarak kullandığı plaj, piknik ve mesire gibi alanlarındaki çöpler toplanarak bu alanların daha temiz tutulmasını hedeflenirken, temizlik yapılan alanların da yeniden kirletilmemesi için çöp toplama alanları oluşturularak, uyarı levhaları asılıyor.

Oluşturulan 40 kişilik ekibin yaz sezonu boyunca haftanın 5 günü halkın yoğun olarak kullandığı alanlarda çevre temizliği yapacağını belirten Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, yapılan çalışma ile daha temiz bir Tatvan hedeflediklerini söyledi.

Çevre temizliği yapılan alanlara çöp toplama alanları oluşturulduğunu ve bundan sonra gerek plaj alanlarına, gerekse piknik ve mesire alanlarına giden vatandaşların çöplerini bu alanlara bırakmalarının sağlanacağını kaydeden Kaymakam Erkan, “Kadın ve erkelerden oluşan 40 kişilik ekibimiz TYÇP kapsamında yaz sezonu boyunca ilçemizde halkın yoğun olarak kullandığı belediye sınırları dışında kalan alanların çevre temizliğini yapacak.” dedi.

Erkan, “Ekibimiz haftanın 5 günü boyunca çalışarak bir yandan bu alanları temizlerken, diğer yandan ise temizlenen bu alanların yeniden kirletilmemesi için de çalışma yürütüyor. Bu kapsamda çevre temizliği yapılan alanlarda çöp toplama alanları oluşturarak, bununla ilgili uyarı levhalarımızı astık. İnşallah bu sayede temizlenen alanlarımız yeniden kirletilmesinin önüne geçmiş olacağız. Halkımızdan da isteğimiz gerek yüzmek için gittikleri Van Gölü sahillerinde ve gerekse piknik için gittikleri diğer alanlarda çöplerini rastgele atmak yerine poşetlerle belirlenen yerlere bırakmalarıdır. İnşallah bunu sağlayabilirsek, daha temiz bir Tatvan’a kavuşmuş olacağız.” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2015, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241