banner279

Taşyapan: Şehitlerimiz vatanımızın varlık sebebidir

Van Valiliği ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Van'daki gazi ve şehit ailelerine iftar yemeği verildi. İftar sonrası konuşan Vali İbrahim Taşyapan, "Şehitlerimiz bu vatanın varlık sebebidir. Bu vatan şehitlerimiz sayesinde vardır. Sizler de şehitlerimizin, vatanımıza, devletimize, bizlere emanetisiniz" dedi.

Taşyapan: Şehitlerimiz vatanımızın varlık sebebidir
Urartu Otelinde şehit ailelerine ve gazilere verilen iftar yemeğine, Van Valisi İbrahim Taşyapan, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Abdullah Barutçu, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeynel Abidin Koç, İl Müftüsü Nimetullah Arvas, ilçe kaymakamları, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Van Şubesi Başkanı Cafer Oğur gaziler ve şehit aileleri katıldı. İftar programı ilk olarak Müftü Arvas'ın duası ile başladı. Yapılan duanın ardından ezanın okunmasıyla iftarlar açıldı. Açılan iftarların ardından Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeynel Abidin Koç verilen yemekten dolayı teşrif edenlere teşekkür etti.
Daha sonra söz alan Vali İbrahim Taşyapan, iftar sofrasının güzelliğine dikkat çekerek, "Bu güzel sofraya, bu mübarek Ramazan'ın 15'inci akşamında sizlerin teşviklerinize mutlu ve bahtiyar olduk. Sofralar ancak davetiyelerin bir araya gelmesi ile anlam kazanır. Sizler de bizim davetimizi kırmadınız ve iştirak etiniz bu iştiraklerinizden dolayı tekrar teşekkür ederim" dedi.
 
"VERİLEN DESTEKLE YARALAR SARILMAYA ÇALIŞILIYOR"
Devletin şehit yakınları ve gazilere büyük destek vererek, yaraları sarmaya çalıştığını söyleyen Taşyapan, "Devletimiz, şehitlerimizin yakınlarına ve gazilerimize en üst seviyede haklar vermektedir. Onların kırık kalplerini bir nebze de olsa tamir etmek için elinden gelen gayreti göstermektedir. Bu uğurda kurulmuş Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız bu hizmetlerin daha derli toplu, daha düzenli, insanlarımızın onuruna yakışır bir şekilde vermesi için oluşturulmuş bir bakanlığımızdır. Şehit olmak ayrı bir rütbe, şehit ailesi olmak bu rütbeye yakın bir rütbedir. Sizler de en az şehitlerimiz kadar değerlisiniz. Gazilerimiz bu vatana sahip çıktıkları için değerlidir, devletimiz de bu değerin bilincinde olarak onlara çeşitli haklar vermekte, bizlerde bunları en iyi şekilde uygulamaktayız. Şehit yakınlarına ve gazilere verilen istihdam hakkı konusunda elimizde beklenen herhangi bir dosya kalmadı. Müracaat eden bütün arkadaşların atamalarını gerçekleştirdik. Onların dilediği yerlere gönüllerine uygun bir yerde devlet kadrosunda çalışmalarını temin etmiş olduk" ifadelerini kullandı.
Vali Taşyapan, ülkenin şehitler sayesinde var olduğuna vurgu yaparak, "Şehitlerimiz bu vatanın varlık sebebidir. Bu vatan şehitlerimiz sayesinde vardır. Sizler de şehitlerimizin, vatanımıza, devletimize, bizlere emanetisiniz. Bu emanete bizler kanımızın son damlasına kadar sahip çıkacağız, sahip çıkmak en asli görevimizdir" şeklinde konuştu.

Bölge: Burhan Ergin
Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2015, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241