banner279

Taşımalı eğitim ele alındı

2018-2019 eğitim öğretim yılı taşımalı eğitim değerlendirme toplantısı yapıldı.

Taşımalı eğitim ele alındı
 

Edremit İlçesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke başkanlığında yapılan toplantıya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, 13 ilçe Milli Eğitim Müdürü ve İl Milli Eğitim Şube Müdürleri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, 2018-2019 eğitim öğretim dönemine başlamadan taşımalı eğitimde yapılması gereken tüm çalışmaların bitirilmesi gerektiğini belirterek, bu konuda gerekli çalışmaların hızla ve ivedilikle yapılmasını istedi.
Taşımalı eğitim ile ilgili istatistiklerin paylaşıldığı toplantıda, İlçe Milli Eğitim Müdürlerini dinleyen İl Müdürü Tevke, yeni yapılacak eğitim yatırımları ile taşımalı eğitimi en asgari seviyeye düşürmeyi planladıklarını kaydetti.
Taşımalı Eğitimden Sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şahin Uçkan, taşımalı eğitim ile ilgili slayt sunum yaparak, istatistiki veriler paylaştı.
Taşımalı araç sayısı, taşınan öğrenci sayısı, pansiyonlu okullarda öğrencilere verilen yemek, taşınan bölgeler hakkında bilgi sunan Şube Müdürü Uçkan, bu yıl eğitim öğretim sezonuna girmeden taşımalı eğitim çalışmasını tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.
2017-2018 eğitim öğretim döneminde taşımalı eğitimde sıkıntı yaşamadıklarını dile getiren Uçkan, bu yıl da aynı hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini vurguladı.
Toplantıda tek tek söz alan, taşımalı eğitim ile ilgili katılımcılara ilçe bazlı bilgiler aktaran ilçe milli eğitim müdürleri, bu yıl ki planlamanın ve uygulamanın erken başlaması ve eğitim sezonuna hazırlıklı girilmesinin sevindirici olduğunu söylediler. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2018, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140