banner279

Takva: Ekonomik OHAL ilan edilmeli

Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, ülkenin tüm bölgeleriyle birlikte kalkınması gerektiğini belirterek, geri kalmış bölgelerde ekonomik olağanüstü hal (OHAL) ilan edilmesi gerektiğini söyledi. Takva, "Özellikle Van ekonomi dünyasının en büyük sorunu finansa erişimdir" dedi.

Takva: Ekonomik OHAL ilan edilmeli
Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcıları Alparslan Çakar ve Ömer Baktır, Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva'yı ziyaret etti.
Bölgede finans ve bankacılık konusunda incelemeler yapmak üzere Van'da bulunan Ziraat Bankası Üst yönetimi, çeşitli kurumlarla görüşmeler yaparak değerlendirmede bulunuyor.
Ziyaret çerçevesinde değerlendirme de bulunan Necdet Takva, Van'ın deprem sonrası bir toparlanma süreci yaşadığını belirterek "Ancak özellikle Van ekonomi dünyasının en büyük sorunu finansa erişimdir. Maalesef özelde ilimizin, genelde bölgemizin bu sorunu henüz olumlu sonuçlanmamıştır. Oysa bölgeler arası gelişmişlik farkının ortadan kaldırılması için önemli desteklerden biri finans kaynaklarına hızlı ve rahat erişimdir. Ancak bu konuda üyelerimiz maalesef mağdur edilmektedir. Ayrıca bölgenin kalkınması için bölgeler arası  gelir dağılımın sürdürülebilir ekonomik kalkınma programları ile desteklenmesi gerekir. Ülkede başlatılan çözüm sürecinin devamı olumlu seyir ediyor. Bu ortamın bozulmaması ve desteklenmesi gerekir. Bununla birlikte bölgede ekonomik olağanüstü hal ilan edilmeli. Çünkü hepimiz biliyoruz ki Türkiye kalkınacaksa, tüm bölgeleriyle eşit kalkınmalıdır. Bölgemizdeki ekonomik sorun, ülkenin ekonomik sorunudur" ifadesini kullandı.
Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı Alparslan Çakar ve Ömer Baktır da genel değerlendirmelerinde "Ziraat Bankası Türkiye'nin en büyük bankasıdır. Bizde halka açılıyoruz. Daha çok halkımıza hizmet için çalışma yapıyoruz. Bu nedenle özellikle bölgede şube sayımızı artırmayı amaçlıyoruz. Açılacak Şube sayımızla daha çok işlem ve daha çok kişiye hizmet etmeyi planlıyoruz. Çiftçiler, KOBİ'ler, Genç Girişimcilere yönelik oldukça önemli çalışmalarımız var. Bizde kalkınmayı amaçlayan bir yönetim anlayışını benimsiyoruz" ifadesini kullandılar.

Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2015, 23:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241