banner279

Suriyeli Cemal'e yapılanlar insanlığın ayıbıdır"

Türk Diyanet Vakıf Sen Van Şubesi Basın Sekreteri Adnan Özkan, Suriyeli 15 yaşındaki Cemal'in İngiliz öğrenciler tarafından hakarete uğrayıp darp edilmesinin, sadece İngiltere veya Avrupa'nın değil, tüm insanlığın ayıbı olduğunu vurguladı.

Suriyeli Cemal'e yapılanlar insanlığın ayıbıdır
  Konuyla ilgili gazetemize konuşan Türk Diyanet Vakıf Sen Van Şubesi Basın Sekreteri Adnan Özkan, "Ülkesindeki savaştan ailesiyle birlikte kaçarak yeni ve güvenli bir hayat umuduyla İngiltere'ye gelip İngitere'nin Huddersfield kentine yerleşen 15 yaşındaki lise öğrencisi Cemal'in sırf Müslüman olduğundan dolayı İngiliz öğrenciler tarafından ırkçı saldırıya uğraması sadece İngiltere ve Avrupa'nın değil tüm insanlığın ayıbıdır" şeklinde konuştu.

 


           Yıllardır ülkesi yakıp yıkılan; kadın, çoluk, çocuk, genç , ihtiyar demeden bomba ve kurşunlarla katledilen, geleceğinden umutsuz hayatları başta Amerika ve Rusya olmak üzere batılı ülkeleri ve onların piyonlarınca karartılan söz konusu mazlum insanların, bir umutla ülkelerini terk ederek barışın ve huzurun egemen olduğuna inandıkları ülkelere göç ettiğini vurgulayan Özkan, "Buralarda da ırkçı ve İslamafobi çevrelerin baskı ve zulümleriyle karşılanıyorlar. Daha düne kadar memleketlerinde mutlu ve huzurlu bir hayat süren bu mazlum insanlar, göçmen durumuna düşürülmüş, açlık ve sefalete mahkum edilmişlerdir. Canını kurtarma telaşına düşen bu mazlumlar hiç bilmedikleri yerlere ulaşmak üzere yola çıkmışlar, bir çoğu başka ülkelere gitmek isterken bindikleri derme çatma bot ve teknelerle Egenin ve de Akdenizin derin sularında boğularak feci bir şekilde can vermişlerdir ve hâlen bu tür felaket haberleri gelmeye devam etmektedir. Kabul etmek gerekir ki, göçmenler artık dünyanın bir realitesi. Batı eğer bu tür göçlerin önünü almak istiyorsa; ivedilikle Irak, Yemen, Libya, Afganistan ve Suriye'deki kıyımları durdurmalı, insanlık düşmanı İşid ve Pyd gibi güçlere vermiş olduğu dolaylı yardımı kesmelidir. Ayrıca sözde medeniyetin beşiği Batı, göç edip te ona sığınan insanları etnik ve dini farklılık gözetmeksizin kucaklamalı, yaralarını sarma yoluna gitmelidir. Aksi takdirde; asırlardır devam eden medeniyetler savaşı insanlığın sonunu getirecek, savaşların, acıların ve gözyaşlarının ardı arkası kesilmeyecek, kaybeden her zaman insanlık olacaktır. Bizler Türk Diyanet Vakıf Sen Van Şubesi olarak bir göçmen çocuğu olan Suriyeli Cemal'in İngiltere'de okumuş olduğu okulda aynı okulda okuyan ingiliz öğrenciler tarafından darp edilmesini kin ve nefretle kınıyor, tüm insanlık âlemini özellikle batıda artarak devam eden göçmen karşıtı , ırkçı ve İslamafobi akımlara karşı mücadele etmeye davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241