banner279

SURETTEKİ FOTOĞRAF, FOTOĞRAFTAKİ SURET

YİĞİT ERAY YAZDI...

SURETTEKİ FOTOĞRAF, FOTOĞRAFTAKİ SURET
SURETTEKİ FOTOĞRAF, FOTOĞRAFTAKİ SURET
2013 yılının son günleri yaklaşırken artık bende bu memleketin bir ferdi olarak vansiyaseti.com sitesi editörü Baki Karaca abiden ricam sonucu vermiş olduğu imkândan dolayı öncelikle kendisine teşekkür ederek ilkyazıma başlamış bulunuyorum. Farklı bir tarzım olacak özellikle kamuoyuna yansıyan resimler ve usta kalemlerin çizmiş olduğu karikatürlerden yola çıkarak resim, fotoğraf ve karikatürlerin dillerini anlatmak istediklerini yazıya dökerek aktarmaya çalışacağım.

SURETTEKİ FOTOĞRAF, FOTOĞRAFTAKİ SURET
İlkyazımda, Fotoğrafa baktığımızda AK Parti ipekyolu ilçe başkanlığının düzenlemiş olduğu ikinci danışma meclis toplantısında çekilmiş olan normal bir fotoğraftır. Ancak bu fotoğrafı önemli kılan orada bulunanların fiziki halleriyle dışa yansıttıkları duruşlarıdır.
Müsaadenizle soldan başlayalım il başkanı Sayın Aras, sıkkın bir halde olduğu her halinden belli. Garibimin hayalleri vardı olmadı, bir kısım vekillere rağmen başbakan Osman Gülaçar dedi.
 İkinci sıradaki vekilin durumuna bakın her şeye rağmen Gülaçar’la arkadaşlığı var, arkadaş dost demiştik amma büyükşehir belediye başkanı olacak kadar üstümüze çıkmasını beklemiyorduk dercesine, amma sesini de çıkaramıyor nede olsa arkadaşlık dostluk var.
Fotoğraftaki üçüncü şahsa bakınız gayet rahat adeta meydan okurcasına bana hava atmaya kalkışmayın ben başbakanımın adayıyım, ben kazanacağım benim kazancım hem memleketimiz için iyi olacak, hem il teşkilatının yüz akı olacak, hem de vekiller benim sayemde prim yapmış olacaklar. Hani adaylık sonrası sizler AK Partinin salonunda açıklama yapalım demiştiniz ben ise meydan demiştim. Hanı parmaklarınızı ısırmıştınız ya! Çünkü beklemiyordunuz.
Bu toplantıda Aras "Son zamanlarda yaşanan olaylarda ilimize ve dilimize sahip çıkmalıyız. Elleriyle ve dilleriyle bizleri incitenleri bizler incitmeyeceğiz.” Demiş ayrıca sandıkları korumayı ibadet telaki etmiş. Eee tamam anladıkta sen “ile” ve “dile” sahip olmayı önceliyorsun da adama sormazlar mı, bu kadarı da fazla sen daha seçim stratejini bile belirleyemedin, fısıltı gazetesinin haberine göre meydanı kimseyle paylaşmak istememenden dolayı hala yapılacaklar konusunda netleşme olmamış.
Allahtan BDP’nin içinde aday sıkıntısı ve iç hesaplaşma olduğu için daha meydana inemediler. Yoksa sizin halinizi görmüş olacaktık. Bu günlük bu kadar yeter, bir daha ki sefere facebook’a ve twitter’de paylaşılanlara barkız.
Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2013, 22:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
bülent temizay
bülent temizay - 6 yıl Önce

yorumluk bişiy okuyamadım çünki anlamadım

hayati beyde
hayati beyde - 6 yıl Önce

üslubunuzdan kişisel problemlerinizin olduğu belli ama vansiyaseti gibi seviyeli bir portalda yazmaya hak kazandıysanız yazacak bir şey yok hayırlı olsun...

selami uygur
selami uygur - 6 yıl Önce

peki sayın yazar dördüncü sırada oturan kişi için yani yavuz kuşan için neden bir ki cümle etmemişsiniz. yoksa, zaten o kuşanmış zırhını gidiyor mu?

tamer kara
tamer kara - 6 yıl Önce

baki ağb, inşallah bir dahaki sefere yoldan geçen başka birine bir köşe verirsin en azından bizede okurken birşeyler katacak bir yararı olacak bir yazı olur allaha emanet olun:):)

kim olduğum önemli değil
kim olduğum önemli değil - 6 yıl Önce

sende amma saçmalamişsın

Seyfullah Gülaçar
Seyfullah Gülaçar - 6 yıl Önce

on kere birşeyler yazıp sildim. sonunda fotonun yorumunun yorumu da "olmayıversin" dedim.!

Hakkın kulu
Hakkın kulu - 6 yıl Önce

ben koyu bir akp taraftarıyım..yorum aslında hiçte yabana atılacak bir yorum değil..biraz eksik...biraz es geçme bilinçsizliği ile yerinde olmuş..osman hocayı seviyoruz.inşallah başkanımız osman hocadır..ama mustafa biliciye gelince o boş bir adam..diğer akp milletvekilleride bu dönemde hiç bir katkı ve yatırımsal çalışmaları olmadı..ancak kendi rantiyecileri..murat yazlık gibide finosu olursa..olacağı bu dur..mustafanın işi gücü ihale takipçiliği...biz vanda bu milletvekillerini istemiyoruz..bu ve bunun gibi milletvekilleri için sayın başbakanımız bir 17 ocak operasyonu yaparsa çok iyi olacak..siz bakmayın öyle oturduklarına milletvekili,başkan osman hocayı hiç istemeyen bir anlayışa sahipler..ama siyaset bu ya pişkinlik..şimdi mecburen osman hocayı desteklemek zorundadırlar..mustafa bilicininde yavuz kuşanında oturuş şekli gurur,kibir ve meziyetsizlikten,saygısızlıktan başkası değil..allahım sen vana her konumda hayırlı insanları gönder...

hakkın kulu
hakkın kulu - 6 yıl Önce

bu milletvekillerinin islami düşünce ve söylemlerine kesinlikle inanmayın..dilleri müslümanlık,içleri şeytanlık..bunların derdi kesinlikle islam değildir..putperest ve kemalist sistemin yene jenerasyonunun muhafız ve paralı askerleridirler..sistem her türlü ahlaksızlığı bunlara mübah görür,çünkü kendini var etmenin ve ayakta tutmanın ve bakiliğinin devamı için...akp de çok kıymetli insanlar var..ama mustafa bilici,burhan kayatürk,gülşen orhan..ve diğerleri tamamen rant çıdırlar...bunlarda milletvekilliği döneminde görmediğimiz hayrı..osman hocanın başkan adaylığını engelleme girişimlerindede görmek pek zor olmasa..allah ıslah etsin...bunlar bir daha milletvekili olarak aday olurlarsa alanen oy değil zıkkım bile vermeyeceğim..

SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241