banner279

SP’li Uce: Vatandaş elektrik faturasını ödeyemiyor

Saadet Partisi İpekyolu İlçe Başkanı Vahit Uce, son dönemlerde partilerini ziyaret eden vatandaşların elektrik faturalarını ödeyemediklerini kendilerine ilettiğini söyleyerek, birçok vatandaşın icralık olduğunu ifade etti.

SP’li Uce: Vatandaş elektrik faturasını ödeyemiyor

Özellikle Van’da; Bostaniçi, Karşıyaka, Yalım Erez, Yenimahalle başta olmak üzere kent genelinde birçok mahallede sayaçların direklere çıkarıldıktan sonra faturaların 5-6 kat daha fazla geldiğine dikkat çeken Saadet Partisi İpekyolu İlçe Başkanı Vahit Uce, ortalama 6-7 kişilik ailelerin yaşadığı evlerde aylık 500-600 TL elektrik faturası geldiğine şahit olduklarını söyledi.

Gelir seviyesi düşük olan bu ailelerin faturalarını ödeyemediğini ve birçok kişi mahkemelik ve icralık duruma düştüğünü belirten Uce, birçok vatandaşın mağdur olduğunu söyledi.

“VATANDAŞ, YÜKSEK MEBLAĞLI ELEKTRİK FATURALARINDAN MUZDARİP”

Elektrik faturalarının yüksek gelmesine dikkat çeken Uce, “Saadet Partisi İpekyolu İlçe Başkanlığı olarak ilçemizde ikamet eden birçok vatandaş sıklıkla partimize gelerek elektrik faturalarını ödeyemediklerini, elektriklerinin kesildiğini bazılarının da icralık olduğu bilgisini tarafımıza anlatmaktaydı. Bizler de Saadet Partisi İpekyolu İlçe teşkilatı olarak Bostaniçi, Karşıyaka, Yalım Erez, Yenimahalle başta olmak üzere birçok mahallelimizi evlerinde ziyaret ettik. Vatandaşlarımız elektrik sayaçları direklere çıktıktan sonra 5-6 kat daha fazla fatura gelmeye başladığını belirtti. Bugün ortalama 6-7 kişilik ailelerin yaşadığı evlerde aylık 500-600 TL elektrik faturası geldiğini şahit olduk. Zaten gelir seviyesi düşük olan bu aileler faturalarını ödeyememekte ve birçok kişi mahkemelik ve icralık duruma düşmüştür. Bazı kimselerin elektriği kesik durumdadır. Yüksek elektrik faturaları ödenemez durumlara ulaşmış, birçok vatandaşımız mağdur olmuştur. Bugün vatandaşlarımız evlerinde sayaç olmadığı için tüketimlerini görememektedir. Ülkemizde ve ilimizde bazı bölgelerde sayaçların direğe çıkarılması uygulaması da bir çifte standardın göstergesidir. Saadet Partisi İpekyolu İlçe Başkanlığı olarak vatandaşlarımızın elektrik sayaçlarını görebileceği yerde de mutlaka sayaç olmalıdır. Ayrıca mağdur olan vatandaşların mağduriyetlerine çözüm üretilmeli, geliri olmayan ailelere ücretsiz olarak verilen elektrik miktarı arttırılmalıdır” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140