banner279

Son kullanma tarihi geçen ürünler imha edildi

Van Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ile İpekyolu Belediyesi Zabıta ve Sağlık İşleri Müdürlüklerinin ortak kurulan ‘Gıda Koordinasyon Ekibi’ topluma daha sağlıklı ürünlerin sunulması için işyeri denetleme çalışmalarını sürdürüyor.

Son kullanma tarihi geçen ürünler imha edildi
 Toplu Tüketimin yapıldığı Lokanta, Kafeterya, Market vb alanlardaki denetimlerini sürdüren ekip, son 1 ay içerisinde yaklaşık 300 Toplu Tüketim yeri denetleyerek, İş yerlerine gerekli bilgilendirme ve uyarılar yaptı.

    Denetleme çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan, Gıda Koordinasyon ekibi “Sağlıklı toplum, bilinçli tüketim gerektirmektedir. Bizlerde bu amaçla oluşturduğumuz Gıda Koordinasyon Ekibi olarak, halkımıza daha sağlıklı ürünler sunabilmenin gayreti ile toplu tüketimin sunulduğu tüm işyerlerini rutin olarak denetlemekteyiz. Halk Belediyeciliğinin kendisini hissettirdiği Belediyelerimizdeki bu tarz çalışmalarımız, rutin periyodik aralıklarla sürecektir” ifadelerini kullandı.

    Son olarak, Toplu Tüketim malzemesi satan duyarlı bir vatandaşın, son tüketim tarihi geçmiş ürünlerinin imhası için, İpekyolu Belediyesine başvurusu değerlendirilerek, söz konusu Firmaya ait ürünler, Sağlık İşleri ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından, usulüne uygun bir şekilde imhası gerçekleştirildi.Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2016, 18:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241