banner279

Solin'in annesi tahliye edildi!

5 yaşındaki lösemi hastası Solin'in annesi, tahliye edildi.

Solin'in annesi tahliye edildi!
5 yaşındaki lösemi hastası Solin'in annesi, tahliye edildi.

 

2011 Eylül ayından beri tutuklu bulunan Cizre belediyesi eski başkan yardımcısı Hanım Onur'un tahliyesine ilişkin dilekçe, avukatı tarafından Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesi'ne verildi. Mahkeme, Hanım Onur'un tahliyesine karar verdi.

BAŞBAKAN'A SESLENMİŞTİ

Cizre Belediye Başkan Yardımcısı iken Eylül 2011 tarihinde KCK operasyonu kapsamında tutuklanan Hanım Onur'un lösemi hastası 5 yaşındaki kızı Solin Onur ile  Epilepsi hastası 7 yaşındaki oğlu Mirhat Onur, annelerinin yanlarında olması için Başbakan Erdoğan'dan yardım istemişlerdi.

5 yaşındaki Solin ve 7 yaşındaki Mirhat Onur için sosyal medyada başlatılan kampanya üzerine, olaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin el koyarak, çocukların tedavisi için devreye girdi. Bakan Şahin'in talimatı üzerine Cizre Kaymakamı Şenol Koca, dün aileyi evinde ziyaret ederek çocukların tedavisi için ellerinden gelen bütün imkanların seferber edileceğini söyledi.

 

SOLİN, ANNESİNE YAZDIĞI KÜRTÇE ŞARKIYI OKUDU

Kaymakam Koca'nın ziyaretinden sonra kameralar aracılığı ile annesine yazdığı şarkıyı Kürtçe okuyan 5 yaşındaki Solin şarkısında, "Bahar gelip geçti, gözlerim hep seni bekler. İsteklerim yerine gelmiyor, bu ayrılık bitsin artık vallahi çok zordur" dedi. Solin'in ağabeyi Mirhat da annesine yazdığı şarkıyı Türkçe söyleyerek anne özlemini dile getirmişti

 

MİRHAT: "BAŞBAKAN ANNESİNİ HİÇ ÖZLEMİYOR MU"

Mirhat Onur, Başbakan Erdoğan'a seslenerek, "Benim gibi binlerce çocuk var. Hepimiz annelerimizi özlüyoruz. Başbakanımızın annesi öldü, ne kadar üzüldüğünü gördük. Bizim annemiz cezaevinde. Başbakan hiç annesini özlemiyor mu? Her çocuk annesinin yanında, her anne de çocuğunun yanında olmak ister. Annem bırakılsın. Anneler gününde annemiz bizim yanımızda değildi. Annemiz yanımızda olmadığı için çok üzülüyoruz. Biz annemizi istiyoruz. Başbakan'dan yardım bekliyoruz" diye konuşmuştu.

 

ANNEANNE YURAL: "İNŞALLAH BARIŞ GELİR"

Hanım Onur'un annesi Ayşe Yural ise, barış istediklerini ve barışın gerçekleşmesi için başlatılan bir süreç olduğunu hatırlatarak, "İnşallah iyi bir barış gelir, herkes rahatça ailesine ve çocuklarına kavuşur. Annelerinin bu çocukların yanında olması lazım, morala ihtiyaçları var. Tutuksuz yargılansın en azından, çocuklarıyla uğraşır çocuklarını doktora götürür. Onun sorumluluğu ben ne kadar yapsam da anneleri gibi olamam. Kızımın serbest bırakılması lazımdır. Çocukları anneleri yanında olmadığı için tedaviye istenilen düzeyde yanıt veremiyor. Bu konuda yetkililerden yardım ve destek bekliyoruz" demişti.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2013, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140