banner279

Sokak esnafının şikayeti var!

Van’ın İpekyolu İlçesi Zübeyde Hanım Caddesinin arka tarafında yer alan ve Kuş Kafesi Sokak ve Şemsiyeli Sokağın bulunduğu bölgede yer alan esnaf, caddenin üst kısmında hizmet veren kasapların kanlı malzemeleri yıkamaları sonucu su kanalı yoluyla gelen akıntının kötü kokuya sebebiyet verdiğini söylediler.

Sokak esnafının şikayeti var!

Konuyla ilgili çektikleri fotoğrafları gazetemizle paylaşmaları üzerine görüşlerine başvurduğumuz sokak esnafı; “Kuş Kafesi Sokak, Şemsiyeli Sokak ve Barlar Sokağının olduğu bölgede, böyle kötü bir görüntünün olmasını hiç istemiyoruz. Özellikle yaz mevsimindeyiz, yabancı turistler şehrimize daha çok geliyorlar, prestij açısından çok kötü bir görüntü meydana geliyor. Yaz ayı olmasından dolayı pis bir koku da yayılıyor.” dediler.
Konuyla ilgili çektikleri görüntüleri paylaşan sokak esnafı, şunları söyledi:

“Ben Zübeyde Hanım Caddesi Türkoğlu Sokak'ta bulunan Barlar Sokağı esnaflarındanım. Sanat Sokağının aşağı kısmında bulunan kasapların galiba kanlı malzemelerini yıkamalarından kaynaklı, bu kanların buraya su ile beraber taşındığını görüyoruz. Burası neticede tam çarşının göbeği.

Belediyemiz buraya Barlar Sokağı veya Kuş Kafesi Sokağı diye hizmet veriyor bununla ilgili gerekli önlemlerin alınmasını istiyoruz. Bu soruna sebebiyet veren esnaf arkadaşlarımızın da biraz daha dikkatli olmalarını rica ediyoruz. Bizim bu civarda yaklaşık olarak 5-6 otel işletmesi var, bu otellere gelen bilhassa İranlı turistlerimiz bu sokaklarda vakit geçiriyor, bu kötü kokuyu almalarını ve bu manzarayı görmelerini istemiyoruz.  Söz konusu kanlı akıntı hem kötü koku yayıyor hem de şehir açısından ve esnaf açısından kötü bir durum oluşturuyor. Umarız bu sorun, sebep olan esnaf arkadaşlarımızın daha dikkatli olmaları ile çözülür." Özel Haber: M. Selim Kurt

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241