banner279

Soğanda: "Kongremiz büyük önem taşıyor"

AK Parti Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda, 12 Eylül günü yapılacak olan 5. olağan AK Parti Kongresi öncesinde bir açıklama yayımladı.

Soğanda:
 Soğanda, söz konusu kongrenin büyük bir önem arz ettiğini vurguladı.
Başkan Soğanda yaptığı açıklamada ilk olarak Dağlıca ve Iğdır'da meydana gelen hain saldırılar sonucu hayatını kaybeden şehitlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa ve yakınlarına da baş sağlığı dileyerek, bu eylemi gerçekleştiren hainleri lanetledi.
 Başkan Soğanda açıklamasında, AK Parti ve AK Partililerin 14 yılın her gününü büyüme ve değişim isteyen bir ülkeye direnenlere karşı verilen haklı bir mücadele ile geçirdiğini belirtti.
 AK Parti'nin dayandığı en büyük güç sarsılmaz birliği, milletin duyduğu itimat ve kurulduğu ilk günden itibaren kurucu değerlerine olan sadakati olduğuna değinen Soğanda, "12 Eylül tarihi Türkiye'nin en talihsiz günlerinden biriydi. Çok şükür 2010 referandumu ile bu tarihin üzerindeki kara lekeyi kaldırdık. Şimdi 12 Eylül 2015'te, bu günü AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi ile taçlandırıyoruz. Partimizin her kongresinin bir anlamı ve misyonu vardır. 1. Olağan, 2. Olağan, 3. Olağan, 4. Olağan ve 1. Olağanüstü Kongrelerimiz AK Partimize, tabanımıza ve teşkilatımıza büyük sorumluluklar yüklemiş ve buradan alınan güçle de Türkiye büyük atılımlar gerçekleştirmiştir. Şimdi aynı vazife 5. Olağan Büyük Kongrededir. Bu kongremiz Türkiye'nin demokratikleşme, kalkınma, ilerleme ve değerleriyle bütünleşme yolculuğuna, evrensel sorumluklarına ara vermeden, tüm hızıyla devam etmesinin kaynağı olacaktır. Her seçimde olduğu gibi bu seçimlerde de milli iradenin kararını tereddütsüz kabul eden AK Parti, gereğini süreç içerisinde yerine getirmiştir. Ülkemizi hükümetsiz bırakmamak adına yine yapıcı bir siyaset anlayışı ortaya koymuştur. Birliğimizle, hedeflerimizle yeni Türkiye yolculuğunun devam edeceği ve milletle olan sözleşmemizi parti olarak yeniden tazeleyeceğimiz 5. Olağan Büyük Kongremizin milletimize, ülkemize, siyasi hayatımıza ve demokrasimize hayırlı olmasını diliyor, saygılarımızı sunuyoruz."dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2015, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241