banner279

Soğanda: Bombalı saldırılar bizi sindiremez

AK Parti Van İl Başkanlığı ekim ayı daraltılmış danışma meclisi toplantısı gerçekleştirildi. İl Başkanı Zahir Soğanda, bombalı saldırıların kendilerini sindirmeyeceğini belirtti.

Soğanda: Bombalı saldırılar bizi sindiremez
 Toplantıya AK Parti Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda'nın yanı sıra ilçe başkanları ve partililer katıldı.

    Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan toplantıda divan heyetinin belirlenmesinin ardından konuşmalara geçildi.

    Partililere yönelik bir konuşma gerçekleştiren Başkan Soğanda toplantının hayırlara vesile olmasını temenni etti. Başkan Soğanda, Bayramın 1. günü AK Parti Van İl Başkanlığına yönelik bombalı saldırıya değinerek saldırıyı bir kez daha lanetlediğini ifade etti.

     Soğanda, "Bombadan sonra bizi sindireceklerini düşündüler. Çadırda da olsa hizmetimizi sürdüreceğiz. Van'ın üzerinde birçok dış güçlerin emelleri vardır. Stratejik olarak Van çok önemli bir yerdedir. Neden Van ? Çünkü Van onlar için halen kazanılmış yer değildir. Biliyorlar ki Van seçmenini serbest bıraktıklarında AK Partili olduklarını biliyorlar. Van onlara çukur kazdırtmadı. Süphan, Akköprü, Hacıbekir mahallerinde denediler, başarılı olamadılar. Hem Türk hem Kürt kökenli kardeşlerimiz çukur kazdırtmadı. Kadim Van halkı bundan sonrada üzerine düşeni yapacaktır. Her türlü zorbalığa rağmen Vanlı onları barındırtmıyor. Ben eminim ki bu despotluklarını ortadan kaldırırsa biz burada en az oyumuz yüzde70dir. 15 Temmuzdan sonra FETO'ya PKK'ya Van ciddi bir ders verdi. Birlik beraberlik mesajı verdi. Van'ın sabahlara kadar teröre, darbeye direnişini tarih yazdı. İlçelerimizin hepsinde teröre karşı bir duruş vardı. Van birlik beraberlikten yana, Reis-i Cumhurun yanında yer aldı. 28 gün boyunca verdiği bu mesajlar ile Van halkına bir kez daha minnettarız. Bu öncülüğü yapan teşkilatlarımıza da teşekkür ediyorum" dedi.
Toplantı daha sonra soru cevap şeklinde devam etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2016, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140