banner279

Site yönetiminden 25 kadın istihdamı sözü…

Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Hatice Çoban, Bekir Kaya ve Van TSO Başkanı Necdet Takva, Vangölü Gıda ve Toptancılar Sitesi yönetimini ziyaret etti. Kadın çalışanın az olduğunu öğrenen Eş Başkan Çoban, yıl içerisinde 25 kadının istihdam edilmesinin sözünü istedi. Site yönetimi de söz vererek yıl içerisinde 25 kadın istihdam edeceklerini söyledi.

Site yönetiminden 25 kadın istihdamı sözü…
                Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Hatice Çoban, Bekir Kaya ile Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, Vangölü Gıda ve Toptancılar Sitesi'ni ziyaret ederek, yönetimle bir araya geldi. Ziyarete Site Başkanı Nusret Uçar ve site yöneticileri de katıldı. 

              Takva: Sattığınız ürünü üretemezseniz rekabet edemezsiniz
            Site yönetimi, site ile ilgili sorunları dile getirerek, özellikle site içerisinde asfalt çalışmalarının yapılması, kent merkezindeki toptancıların çıkarılması ve kendilerini birçok konuda destek vermesini istedi. 500 kişinin şuan sitede istihdam edildiğini ifade eden site yöneticileri, istihdamlara devam edeceklerini söylediler. Daha konuşan Van TSO Başkanı Takva, toptancılık mesleğinin bir süre sonra bitme noktasına gelerek, meslek olmaktan çıkacağını belirterek, esnafları üretim yapmaya çağırdı. Sattıkları ürünleri burada ürütmelerini isteyen Takva, "Burada ürünlerini üretemezseniz bir süre sonra kimse iş yapamaz. Bu nedenle herkes üretime yönelmeli ve yeniden yapılanmalıdır" dedi. 

            Eş Başkanlar istedi, site yönetimi 25 kadını istihdam etme sözü verdi
          Sorunları dinleyen eş başkanlar, site içerisinde ki asfalt çalışmalarının bu yıl içerisinde bitirileceğinin sözünü vererek, diğer sorunların da çözüme kavuşması için çalışacaklarını söyledi. Kadın istihdamının sitede az olduğunu söyleyen Eş Başkan Çoban ise, bu yıl içerisinde sitede en az 25 kadının istihdam edilmesini istedi. Bunun üzerine site yöneticileri yıl içerisinde 25 kadın çalışan alacaklarını ve her yıl bunu devam ettireceklerinin sözünü verdi. Bir saat süren görüşmelerin ardından eş başkanlar siteden ayrıldı.

Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2015, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140