banner279

Şişli Belediye Başkanı Sarıgül Van'da

İstanbul'un Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, depremin ne olduğu çok iyi bildiğini ifade ederek, "Ben Erzincanlıyım."

Şişli Belediye Başkanı Sarıgül Van'da

İstanbul'un Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, depremin ne olduğu çok iyi bildiğini ifade ederek, "Ben Erzincanlıyım. Erzincan Depremi'ni yaşadım. Büyük bir felaketle karşı karşıya kalkmıştık" dedi.

Başkan Sarıgül, geçen yıl Van'da meydana gelen 2 büyük depremin ardından Şişli Belediyesi tarafından yaptırılan Van-Şişli Öğretmenevi inşaatının son aşamasını yerinde incelemek üzere bugün Van'a geldi. Sarıgül, ilk olarak Van Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Seyit Fehim Arvasi Mahallesi'nde bulunan belediye hizmet binasına giden Sarıgül, burada Van Belediye Başkan Vekili Mehmet Umar tarafından karşılandı. Kısa bir sohbetin ardından Van'a geliş amaçlarını anlatan Sarıgül, geçen yıl Van'ın çok önemli sıkıntılarla karşı karşıya kaldığını, depremin ne olduğunu da çok iyi bildiğini söyledi. Erzincanlı olduğunu, Erzincan Depremi'ni 1991 yılında hem büyüklerinin hem de kendisinin yaşadığını ifade eden Sarıgül, "Büyük bir felaketle karşı karşıya kalkmıştık ama belediyemizin, diğer kuruluşlarımızın ve hayırseverlerin duyarlı çalışmalarıyla yaralar yavaş yavaş sarılmaya çalışılıyor. Tam sarıldı mı, kesinlikle denilemez" dedi.

"BEN DE BİR ÖĞRETMENİM"

Şişli Belediyesi olarak Van'da bir öğretmenevi yapma kararı aldıklarını ifade eden Sarıgül, "Ben tabii ki sonuçta bir öğretmenim. Ne yazık ki Van Depremi'nde 75 meslektaşım ebediyete intikal etti. Onlar şehit oldu. Onların anısına istedim ki bir öğretmenevi yaptıralım. ve kısa sürede bunu başardık. Önümüzdeki günlerde Van Öğretmenevi'mizi birçok sanatçının katılımıyla beraber meslektaşlarımızın hizmetine açacağız" dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan Belediye Başkan Vekili Mehmet Umar, geçen yıl Van'da bir depremin yaşandığını, bu nedenle çok sıkıntı çektiklerini söyledi. Van'ı aldıklarında bir harabe halinde olduğunu ifade eden Umar, "Ak Parti hükümeti Belediye Başkanımız Bekir Kaya'nın yaptığı işlere tahammül

edemedi ve Başkanımızı yakaladılar. Başkan Kaya, Van'a çok büyük hizmet getirdi ve halkımız bundan çok memnun. Çok şükür bundan sonra da onun yaptıkları hizmetleri kaldığı yerden biz devam ettiriyoruz" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Van Belediye Başkan Vekili Mehmet Umar, Şişli Belediye Başkanı Sarıgül'de belediyenin atölyelerinde imal ettikleri kilimi hediye etti.

Basına kapalı olarak devam eden ziyaret sonrası Sarıgül, Van Valisi Münir Karaloğlu'nu ziyaret etmek üzere belediye binasından ayrıldı. - Van

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2012, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140