banner279

Sibel Öğretmen Ortaköy'e Döndü

Van'a bağlı Ortaköy'de görev yaptıktan sonra tayini Bursa'ya çıkan öğretmen Sibel Garip, Ortaköy İlköğretim Okulu'na geri döndü.

Sibel Öğretmen Ortaköy'e Döndü

Van'ın Gürpınar İlçesi'ne bağlı Ortaköy'de 2 yıldır görev yaptıktan sonra eş durumu nedeniyle tayini Bursa'ya çıkan öğretmen Sibel Garip, bakanlık onayı ile tekrar Ortaköy İlköğretim Okulu'na geri döndü. Görevlendirme ile köy okuluna dönen Öğretmen Garip, öğrencileri ve köylüler tarafından büyük sevinçle karşılandı.

Gürpınar İlçesi'ne 25 kilometre uzaklıktaki Ortaköy'de öğrencilerle yakından ilgilenen ve köylülerin sosyal sorunlarının çözümüne yönelik çalışma yapan 2 derslik 85 öğrencili İlköğretim Okulu öğretmeni Sibel Garip, kısa sürede öğrenci ve köylüler tarafından sevildi. Başarılı kız ve erkek 12 öğrenciyi kendi çabaları ile ilk kez il dışında bir gezi kapsamında Ankara'ya götüren Sibel Öğretmen'in eş durumundan Bursa'ya tayin edilmesi köylüleri üzdü. Tayin haberinin duyulması üzerine köylüler, Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvurarak Garip'in tayinin durdurulmasını istedi. Kendisine gösterilen sevgiden etkilenen öğretmen Sibel Garip, tayininin bu eğitim- öğretim yılı tamamlanıncaya kadar durdurulmasını istedi. Ancak bu istek kabul edilmedi.

Bursa'da görevine başlayan Sibel Garip için Ak Parti Van Milletvekili Mustafa Bilici devreye girdi. Konu Bakanlığa ulaşınca Sibel Garip, yaklaşık bir buçuk ay görev yaptığı Bursa'dan görevlendirme ile tekrar Ortaköy İlköğretim Okulu'na döndü. Okullar kapanıncaya kadar Ortaköy İlköğretim Okulu'nda görev yapacak olan Sibel Öğretmen'i öğrencileri ve köylüler büyük sevinçle karşıladı.

GÖ,MÇ(FE/BT) - Van / Gürpınar

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2013, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140