banner279

Sendikalardan Suruç saldırısına sert tepki…

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu'na bağlı şube başkanları, Suruç'ta meydana gelen bombalı saldırıyı kınadı. Sendikalar adına açıklama yapan TES-İŞ Van Şube Başkanı Naif Balandı, bu tür katliamların son bulmasını istedi.

Sendikalardan Suruç saldırısına sert tepki…
Türkiye'nin dört bir yanında olduğu gibi Van'da da Suruç katliamına tepkiler dinmiyor. 32 kişinin ölümüne ve 100 kişinin yaralanmasına neden olan patlamayla ilgili sendika binasında açıklamalarda bulunan Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (TES-İŞ) Van Şube Başkanı ve Tür-İş İl Temsilcisi Naif Balandı, saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirterek, şiddetin karşısında duracaklarını ifade etti.
Bu tür saldırıların bir daha yaşanmaması gerektiğinin altını çizen Balandı, "Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde meydana gelen patlama 32 vatandaşımızın ölmesine ve yüzden fazla kişinin de yaralanmasına neden olan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu tür olaylar nereden gelirse gelsin, kimden gelirse gelsin, her zaman karşısında duracağız. Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını diliyoruz. Umarım bu son olur. İnsanlarımızın can güvenliği kalmamıştır. Bizler emekçiyiz, hep yollardayız, hep toplumun içerisindeyiz. Bizlerin bile can güvenliği kalmamıştır. Bu olayı nefretle kınıyor, bir daha bu tür hadiselerin yaşanmamasını diliyoruz. Bu açıklamamız sırasında bize katılım gösteren 1 Nolu Yol-İş Şube Başkanı Salih Çalımlı'ya, 2 Nolu Yol-İş Şube Başkanımız Mevlüt Sağlam'a, Koop-İş Şube Başkanımız Ayhan Özbey'e ve Belediye-İş Şube Başkanımız Emin Yeşilova'ya şükranlarımı sunuyor, siz basın emekçilerine de teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Bölge: Burhan Ergin
Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2015, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241