banner279

Şehit Yakınının Tayin İsyanı

Van'da, Terörle Mücadele Kanunu kapsamında ataması Türkiye Taş Kurumu (TTK) Zonguldak Müessese Müdürlüğüne yapılan şehit kardeşi Mustafa Yaşar, tayinini başka bir ile almak için aylardır mücadele ettiğini belirterek, "Orası ölüm ocağıdır."

Şehit Yakınının Tayin İsyanı

Van'da, Terörle Mücadele Kanunu kapsamında ataması Türkiye Taş Kurumu (TTK) Zonguldak Müessese Müdürlüğüne yapılan şehit kardeşi Mustafa Yaşar, tayinini başka bir ile almak için aylardır mücadele ettiğini belirterek, "Orası ölüm ocağıdır. Çocuklarım açlıktan ölse de ben oraya gitmem. Tayinimin başka bir kente alınması için Sayın Başbakanımdan yardım bekliyorum" dedi.

Van Yeni Mahalle'de yaşayan ve 3 kardeşini şehit veren Mustafa Yaşar, 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında işe başvurduğunu ve tayininin de Zonguldak'a yapıldığını söyledi. Şehit olan kardeşlerinin eşi ve çocuklarıyla birlikte 30 nüfusa bakmak zorunda olduğunu belirten Yaşar, bu nedenle geçim sıkıntısı yaşadığını söyledi. Zonguldak'ta yaşam şartlarının pahalı olduğunu ve bu nedenle oraya gidemediğini belirten Yaşar, "Benim 3 kardeşim şehit oldu ve devlet bize iş imkanı verdi. Ben başvuru yaptım ve tayinim TTK Zonguldak Müessese Müdürlüğüne çıktı. Ben oraya gittim, baktım ve bana göre iş olmadığını anladım. Şehit kardeşlerimin çocuklarıyla birlikte 30 nüfusum var. Orada bana verecekleri maaş bin 500 civarında. Kira 500 TL, su, elektrik vs. derken orada bana para kalmıyor. Bu nedenle ben de geri geldim ve 3 aydır her ay İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne tayinimin başka bir ile yapılması için dilekçeler gönderiyorum. Hala sonuç alamadım" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen şehit ağabeyi Yaşar, "Ben Sayın Başbakanıma sesleniyorum. Atamamın değiştirilmesini istiyorum. Türkiye'de 30 bin şehit var. Bu şehitlerin yakınlarından 10'unu orada çalıştırsınlar 11'incisi de ben olurum. Orası ölüm yeridir. Bu sadece bana mı reva görüldü? Bakanlıktan bana gelen iş formundan 4 il seçmem istenmişti. Ben de Van, Hakkari, Muş, Diyarbakır ve Bitlis illerini seçtim. Bu illerin içinde bana göre bir iş yok mu? Ben tayinimin değiştirilmesi için her ay bir dilekçe veriyorum ama her seferinde tayinim yine Zonguldak'a çıkıyor. Ben ilkokul mezunuyum. Beni müdür yapsınlar demiyorum ama 5 il içinde bir yer vermelerini istiyorum. Benim başka çarem yok. Çocuklarım aç kalsa da oraya gitmem" ifadelerini kullandı. - Van

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2013, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140