banner279

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP!

Yani devlet bitmiş AK parti tükenmiş kimin umrunda.

 SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP!
 SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP!
 
Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan Van’da yapılacak AK Parti il kongresine katılacak. Sanırım Erdoğan Van’da ikinci kez kongreye katılıyor.
Erdoğan’ın bu kongrede Van için önemli açıklamalar yapması bekleniyor.
Sosyal ekonomik ve siyasal olarak acısını üzerinden henüz atamayan Van halkını güldürecek, mutlu edecek önemli mesajlar verecek.
Ayrıca bölgenin en önemli ve stratejik ili olan Van’ın konumu itibariyle bölgede atanan kayyumların başarılı çalışmaları ile birlikte önemli sorunlarının çözümü için yapacağı açıklamalarla herkesin yüreğine su serpecek beklentileri hâkim.
Ya da ben bu ilde yaşadığım için, her gün çevremizde yaşanan sorunlar, halkın acılarına tanıklık edince, Sayın cumhurbaşkanının da bunları düşündüğünü hissederek bu yönde açıklamalar yapacak diye beklentilerim olduğundan böyle düşünüyorum. Bu sebeple Sayın cumhurbaşkanına yönelik şöyle bir seslenişte bulunmak istiyorum.
Sayın cumhurbaşkanı, sizden önceki liderler bizleri seçimden seçime hatırlar, yalnızca oy için Van’a gelirlerdi. Birçok yalan vaatte bulunur, halkı aldatır, yani kendi menfaatleri doğrultusunda bir politika takip ederlerdi. Bazıları seçimde bile gelmezdi. Siz, Genel Başkan Başbakan ve cumhurbaşkanı olduğunuzdan beri Van’a ve ilçelerine defalarca geldiniz. Van halkıyla ilgilendiniz. Bir kez daha geliyorsunuz. Hoş geldiniz, Van’a şeref veriyorsunuz.
Sayın cumhurbaşkanı Van halkı kendisine yapılan iyiliği de kötülüğü de unutmaz, kadirşinastır, misafirperverdir.
Ancak sizleri burada temsil edenlerin halkın nezdinde ciddi sıkıntıları olduğunu düşünüyorum.
Olası seçim çalışmalarına katılmaları halinde halk karşısında büyük tepkiler çekecekleri aşikârdır. Sonuç da maalesef hüsran olabilir.
Yeni başkan Sayın Türkmenoğlu’na bu enkaz hakkında özel beş dakika sorsanız gerçeği göreceksiniz.
Beş ay önceye kadar işe kimler alındı ihaleler kimlere nasıl verildi depremde gelen yardımlar nerede stoklandı kimler yaptı ve yaptırdı diye bir araştırma yaptırırsanız Van’da hala devam eden tehlikenin de farkına varacaksınız sanırım.
Sayın Cumhurbaşkanım,
Eğer depremden sonra Van’a yaptığınız büyük hizmetlerin karşılığını almadığınız için küskünseniz haklısınız ben de sizin gibi düşünüyorum.
Ancak bu küskünlüğünüz ne olur Van halkına olmasın sizi temsilen görevlendirilen vekillere bunun hesabını sorun. Yapılan hizmetleri anlatan AK partili siyasetçi neredeyse yok gibi anlatsalar da halk tarafında karşılıkları olmadıkları için tutmuyor aksine ters tepiyor.
Hala HDP belediyelerinin bu kentte yaptıkları yanlışları anlatan AK partili siyasetçi yok Fetö’ye dil uzatan AK partili siyasetçi yok varsa da bir iki cılız ses dostlar pazarda görsün misali tepkiler.
O kadar çok aldatıldı ki bu halk. Artık kime inanacağını şaşırmış durumda. Sayın Erdoğan, Van halkının şimdiye kadar seçtiği bir eski vekil hariç, o da yeni il başkanı oldu, gerek milletvekilleri gerekse belediye başkanları -sizin partiniz dâhil- adaylıkta yer alamayıp seçilemeyince bir daha Van’a dönmediler. Bir ikisi hariç hepsi Van dışında iş adamı oldu.
Sayın Erdoğan, daha önce sizi ve parti kurmaylarınızı, zihniyetinizi bu ülke için tehlike görenler, bugün etrafınızda dört dönen sahte particiler olmuş. Bu toplumda itibar görmeyen söyleyecek hiçbir sözü olmayan, ama sayenizde siyasetçi olup hiç de hak etmediği yerlerde olan, Van’a faydadan öte zararı olan siyasiler var. Bunların çoğu menfaatlerine göre partici olan, parti parti dolaşabilen tipler.
Sayın Erdoğan, sizden önce Van yolları çok kötü, darmadağın olduğu için sıkça trafik kazaları olur, bunların çoğu ya ölümle sonuçlanır veya sakat bırakırdı. Duble yollar yaptınız, yolları genişlettiniz, ama gelin görün ki bu yollar her yıl tekrar sökülüp yapılıyor. Yani on yıldır Van ve çevresinde, köylerde, kırsal alanda, beldelerde, ilçelerde yollar yapılıyor ama en fazla bir yıl sonra darmadağın oluyor. Tekrar tekrar ihaleye veriliyor, anlayacağınız yine sil baştan aynen devam. Bu ihaleleri verenleri, yıpranan yolları, enkaza dönen binaları sorun lütfen! Sorun ki yıllardır sırtınıza yükleniş bunca yükü, yaptığınız bütün icraatları baltalayanları öğrenin! Varsa içinde siyasetçiler, bozulan yollara gömün! Diğer sahtekarlarla birlikte!!
Sayın cumhurbaşkanı, en önemlisi bu ihaleler yüzlerce müteahhit dururken sekiz dokuz kişiye veriliyor, yani anlayacağınız adrese teslim. Tabii ki bunlar, ihaleler öncesi bütün yeterlilikler kişiye özel hazırlanarak, kılıfına uydurularak yapılıyor. Ayrıca yollar, verilen zamanda bitirilmiyor. Van’ın iklim şartları göz ardı ediliyor. Daha çok şey oluyor da, yazacağım başka şeyler de var.
Sayın Erdoğan, beş yıldızlı otelleri aratmayacak okullar yaptırdınız. Hakikaten bu çok önemli bir başarı ve her türlü takdiri hak ediyor, başta sizi ve ekibinizi tebrik ederim. Ama Sayın cumhurbaşkanı, Van eğitimde yine sonlarda. Evet, toplumumuzun yani bizlerin de çok hatası ve eksiği var, ancak Van’a bir bakınız lütfen, atananların hepsi daha önce deneyimi olmayan insanlar. Kurum müdürleri de öyle. Yani Van sanki bir acemi birliği. Zaten işi öğrendikten sonra hemen tayin isteyerek gidiyorlar.  Anlayacağınız beş yıldızlı konforlu okulları yaptırdınız ancak içleri boş.
Sağlık alanında yaptığınız değişiklikler, yenilikler kelimenin tam anlamıyla takdire şayan. Öyle ki insanlar evlerini, araçlarını, hayvanlarını, arazisini satarak bile hastanelere borçlarını ödeyemiyorlardı. Bu konuda herkesin size dua ettiğine çok tanık oldum iyi biliyorum.
Başta hastanelerimiz olmak üzere yaşanan beyin göçünün önüne geçilmeli.
Sayın cumhurbaşkanı, turizmde yeterli derecede iyi değiliz, tanıtım sıkıntısı çekiyoruz. Bizim burada insanlar memleketlerini anlatacağına, kendilerini anlatıp pazarlıyorlar, kişisel şovlara dönüşmüş bu iş.
Sayın Erdoğan Van’dan seçilen her milletvekili seçim vaatlerinde Van halkına sınır ticaretini açacağız her türlü ithalat ve ihracatınızı yapacaksınız” diye bu halkı umutlandırmışlar. Sınır ticareti, sinir ticareti oldu, artık bu konuyu mutlaka çözeceğim diyenler bile olmuştu.
Ayrıca yine sayın milletvekilleri sınırda kaçakçılıktan dolayı yakalanan araçların bir kereye mahsus affını isteyeceğiz ve mecliste bu sorunu çözeceğiz, bu araç mezarlığı nedir, Van’a yakışmıyor diye oy istediler, yani oylarınızı verin siz merak etmeyin” dediler. Sonrası yine hüsran.
Sayın Cumhurbaşkanım, Van Gölü kirliliği hala duruyor, imdadına yetişecek kurtarıcı bekliyor.
TOKİ’lerin fiyatlarını vatandaş çok buluyor Vanlı bu konuda desteklerinizi bekliyor.
Sayın Cumhurbaşkanım, Fetö ile ilgili sürdürdüğünüz mücadele takdire şayan boyuttadır. Ancak bu işi şeytanca sulandıran insanların sayısı Van ilinde de bir hayli fazla haberinizi ola. Hatta cezaevine Fetö’den girip çıkanlar dolaylı yoldan içeriden çıkanlar bir gün darbe yapacak ve bunları içeri atacaklar, hesap soracaklar diye topluma korku salmaya çalışıyorlar bilginize.
Atadığınız yeni başkan Kayhan Türkmenoğlu şu an halk tarafından karşılık bulan bir isim. Ancak buradaki AK partinin içine sızan ve içeriden AK partiyi yok etmeye çalışanlara karşı elinin daha çok güçlendirilmesi elzemdir.
Anlayacağınız içerideki ihanet ve tehlike devam etmektedir müdahil olmalısınız.
 
Sayın Erdoğan, ben sizden çok umutluyum. Türkiye’deki sorunları sizden başka bir liderin çözeceğine inanmıyorum. Türkiye’de karşınızda, sizi daha çok geliştirecek, kaygılandıracak, harekete geçirecek muhalefet yok. Görünürde başka siyasi lider de yok.  
Sayın Erdoğan, Van ile ilgili yazdığım sorunlarda zatıâlinizin sağlıklı bilgilendirilmediğini düşünüyorum. Koltuğu korumak için bilgiler size biraz tek taraflı geliyor, bu konuda çok iddialıyım. Ama cesaret edip halkı dinleyen yok, bundan da haberiniz olsun. Mevcutlardan birçoğu yarının büyük iş adamı olmaya adaylar. Benden söylemesi. Halk bu kentte karşısında muhatap bulamıyor.
AK partinin İlk seçimde gösterdiği başarıyı daha sonraki yıllarda Van’da gösterememesi partinizin sizi sağlıklı bilgilendirmediğini ve iyi şeyler yapılmadığını, halktan kopuk bir siyaset yapıldığının en açık göstergesi değil mi sizce?
Van için söylüyorum, her seçim geriye giden bir parti fotografı var önünüzde. Sorumluların çoğu bir eli yağda bir eli balda umursamaz hayatlarına devam ediyorlar.
Yani devlet bitmiş AK parti tükenmiş kimin umrunda.
Bir hatırlatmada daha bulunayım Sayın cumhurbaşkanı. Van’daki seçimleri ne kadar çok istediğinizi her defasında dile getiriyorsunuz. Van’ın sizi ne kadar üzdüğünü kaybedilen belediyeler bahsinde de zaten ifade etmiştiniz.
Van’da bu 16 yıllık kirlilikleri temizlemez, yukarıda saydığım sorunların hesabını sormaz, sorunları çözemezseniz, belediyeleri kazanamayacağınızı şimdiden size hatırlatayım.
Sadece belediye seçimlerini mi sonrası genel seçimlerde de hüsran yaşamamak için Van’ı çok dürüst insanlara teslim etmelisiniz.
Daha önceki yazılarımın bir kısmını takip etme imkânınız olsaydı Van’da çok önemli başarılar elde edebilirdiniz.
Önceki yazılarımda çok önemli uyarılarda bulunmuştum Van elden gidiyor AK parti her gün eriyor kan kaybediyor diye.
 Umut ediyorum bu yazıyı sizden uzaklaştırmaz yani kaçırmaz, size ulaştırır ve okuturlar..
Benim yazım açık ve net, ben Van halkının huzuru ve refahı için herkesin yanında da bunları size anlatmaya hazırım. Hatta konuşurken yazdıklarımdan daha fazla detay verebilme imkânı doğar.
16 yıllık siyasi geçmişe sahip Ak Partinin sizlerin liderliğinde ülkemiz, ilimizde hayata geçirdiğiniz ve geçireceğiniz sayısız hizmetin her biri için sizlere hemşerilerim adına teşekkür ediyorum.
İslam ümmetinin Gazze’deki, Myanmar’daki, Somali’deki, Suriye’deki ve dünyanın dört bir yanındaki mazlum ve mağdurlarına uzattığınız merhamet ve yardım eli için sizlere teşekkür ediyorum.
Tüm insanlık ailesinin adeta gasp edilen hakkını korumak adına Müslüman bir lidere yaraşır cesur ve onurlu duruşla Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR dediğiniz için sizlere teşekkür ediyorum.
Tüm İslam âlemini yakıp kavuran mezhepçilik ateşini söndürmek için İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi’ndeki açılış konuşmanızda, mezhepçilik uyarısında bulunarak, “Müslümanlar olarak üstesinden gelmemiz gereken sorunların başında mezhepçilik fitnesi geliyor. Benim dinim Sünnilik de değildir. Şiilik de değildir, benim dinim İslam’dır” dediğiniz için size şükranlarımı sunuyorum.
Bir ENSAR hassasiyetiyle katil Esed’in zulmüne uğramış, neredeyse her şeyini kaybetmiş bir halde ülkemize sığınmış 3. 5 milyon Suriyeli kardeşimize hepimiz adına göstermiş olduğunuz ev sahipliği adına teşekkür ediyorum.
İnancımız, medeniyet birikimimiz, değerlerimizden almış olduğunuz güçle yenidünya düzeninde güçlü bir TÜRKİYE’nin kuruluşunu inşa ettiğiniz, onurlu bir duruşla içte ve dışta her türlü şer odağıyla vermiş olduğunuz kararlı mücadele için sizlere teşekkür ediyorum.
Sayın cumhurbaşkanı kirli tezgâhları ancak dürüst insanlar çözer.
Bu yazıyı halisane duygularla, kirliliğin önüne geçilmesi, yanlıştan biran önce dönülmesi için kaleme aldım. Sorunların çözümü noktasında umut da, irade de, cesaret ve kararlılık da durum itibari ile tabii ki size dönük. Sizin samimiyetle bu sorunları ele alacağınıza inanıyorum. Dileğim, hem Van’da hem de ülkemizde bu sorunları çözmeniz. Ve unutulmayan bir lider olarak kalmanız.
Ak Parti Van İl Kongresinin, sorunların çözümü noktasında üzerine düşeni yapmasını, hem ilimize hem de ülkeye faydalı olmasını umut ediyorum.
Unutmuyoruz unutmayacağız da siyasi hayatınız boyunca çakallara karşı kahramanca onurluca dimdik durdunuz, hayat yeni başlıyor belki alçaklar çok daha büyük tuzaklarla yok etmeye çalışacaklardır sizi yani tuzaklar bundan sonrada devam edecek düşman uyumuyor biliyoruz.
Sayın cumhurbaşkanı kurtuluşun tek yolu Kur’an’ın hâkimiyetine uymak hayatımıza tatbik etmektir.
Şeytan ve dostlarının hile ve tuzakları varsa Müslümanlarında Allah’ı var siz sadece kurana uyun ve bize Allah yeter deyin.
Allah için ölecek çok şerefli ordular vardır unutmayasınız.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2018, 22:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
ilhami Acar
ilhami Acar - 2 yıl Önce

Yüreğine sağlık kardeşim. Bu memleketin gerçeklerine bu kadar yakinen şahit olup'ta sismaman ve böylesine güzel ifade etmen takdire şayandır. İyi görünmeye çalışıp asla iyi olamayanların tasviyesi şart. Müminlerin vijdanı rahat olmalı. Bu yazın mutlaka sayın cumhurbaşkanına ulaşacaktır. Allaha emanet ol.

Abdulhekim Karabıyık
Abdulhekim Karabıyık - 2 yıl Önce

Baki bey yazınızı dikkatlice okudum.
Hasbel kader bende 2002 dwn 2014 yılına kadar Ak Parti de çeşitli görevlerde bulundum.
Bir teşkilatçı gözüyle yazınızı okuduğumda,
REİS’e tamda yazılabilecek bir
“Açık mektup”tur diyebilirim.
Yüreğinize ve kaleminize sağlık..
“BAKİ BEY SENDE BEŞTEN BÜYÜKSÜN” usta gazeteci

nur
nur - 2 yıl Önce

Allah razı olsun .Sayın cumhurbaşkanı inşaAllah bu yazıyı okur.

Fatih Civelek
Fatih Civelek - 2 yıl Önce

Koca DÜRÜST yürekli adamın
Koca DÜRÜST cesaretli mektubu

Koyun ülkenin çobanına
Koyun ülkenin çobanına - 2 yıl Önce

15 yıldır zaten yalan vaatleri beklemiyor muyuz Baki bey ? Depremzedeye ev satmış olan bir liderden daha ne umudumuz var? Bence vadesini doldurmuş bir liderden umut dileniyorsunuz. ziyadesiyle ülkeye ve şehrimize zarar verildi. Bu yazdıklarımla siyasi görüşümle alakası yok. Artık biraz da olsa gerçekleri görmemiz gerekiyor.

Hikmet tatar
Hikmet tatar - 2 yıl Önce

İnşaAllah bu yazı olaşır(Nur tatar gelirse ona söylerim)Allah’a emanet ol selam

Mehmet Cesim özgül
Mehmet Cesim özgül - 2 yıl Önce

Merhabalar Sayın Abdülbaki bey. Haddim olmadan size ; Sesizlerin sesisiniz demiş tim .iyilik demişim mektubunuzda , Van da yaşiyan her kesimin arzu ve istek dile getirmeniz sevindirici ve taktir edilmeli
. yüreğinize sağlık . iyi ki varsın. Siz sağlık la çok yaşam . Sessiz vanlilarin SESİ selam ve saygılarımla

Aydın KOÇ
Aydın KOÇ - 2 yıl Önce

Baki bey kardeşim yazınızı pür dikkat inceledim.
Şahsımı ve duyarlı olan van halkının duygularına tercüman olmuşsunuz en kalbi teşekkürlerimi iletiyorum.
Bende ufak birşey eklemek ihtiyacı duydum Serhat şehrimiz gerek Genel gerekse yetel seçimlerde vanı ve halkımızı temsil edecek şahıslar seçilmedi
R.T.Erdoğan olmasaydı vana bu kadar yatırımların hiç biri olmayacaktı.
Sevmesekte dışlasakta suçlasakta bakanlık düzeyinde ilimize ve bölgemize yapılan hizmetlerin Sayın Hüseyin Çelik tarafından yapıldığını görmekteyiz.
Son olarak Ak partiden seçilen Vekillerin vanla hiçbir ilişkileride yoktur.

İkincisi


SIRADAKİ HABER

banner241

banner141

banner140

banner280