banner279

Savcı Kiraz'ı vur emri Yunanistan'dan!

Adliyedeki kanlı rehin olayının ardından Başbakan Davutoğlu, militanların yurt dışı ile telefon bağlantısı kurduklarını açıkladı. Açıklama yapan emniyet yetkilileri, bu ülkenin Yunanistan olduğunu iddia etti.

Savcı Kiraz'ı vur emri Yunanistan'dan!
 
Vatan Gazetesi'nde yer alan habere göre; Savcı Kiraz’ın cenaze töreninden sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı bir açıklama dikkat çekti. Davutoğlu açıklamasında, “Bu rehin alma esnasında bu "teröristler" yurt dışı bazı görüşme yaptı. Bazı odaklarla temas halindeydiler. Bütün bunları takip ediyoruz. Bu olayla ilgili kim nerede olursa olsun, hangi ine girmiş olursa olsun, operasyon yapma talimatı verdik” sözlerini kullandı. Davutoğlu’nun bu açıklamasından sonra, militanların hangi ülkede ve kimlerle telefon görüşmesi yaptığı sorusu gündeme geldi.

TERÖRİSTLERLE ÇATIŞMA ANININ DETAYLARINA ULAŞILDI

ABİSİ YUNANİSTAN'DA

Emniyet yetkilileri bu ülkenin Yunanistan olduğunu söyledi. Yetkililer, bu adresi gösterirken iki noktaya dikkat çektiler. Birincisi DHKP-C örgütünün başta şu anki lideri olarak kabul edilen Hüseyin Fevzi Tekin olmak üzere diğer üst düzey yönetiminin Yunanistan’da olması. İkinci neden ise militanlardan Şafak Yayla’nın abisi Mehmet Yayla, 19 Mart 2013’te Ankara´da Adalet Bakanlığı ve Ak Parti Genel Merkezi´ne lav silahları ve roketatarlarla saldıran iki kişiden biriydi. Yayla, saldırının ardından Hatay üzerinden Suriye’ye oradan da Yunanistan’a geçmiş, tekrar saldırı yapmak üzere Türkiye’ye geçmek isterken yakalanmıştı. Yayla şu an hâlâ Yunanistan’da tutuklu bulunuyor. Bu durum militanların Yunanistan bağlantısını kuvvetlendiriyor. Emniyet yetkilileri telefonda özellikle Tekin ile bağlantılı kurulmuş olabileceği ihtimaline dikkat çekiyor.

ÇEMBERİ DARALTTIĞI İÇİN SAVCI'YI ŞEHİT ETTİLER

SÜREKLİ BİLGİ VERDİLER

Emniyet yetkililerin dikkat çektiği bir başka konu ise militanlarla iletişim halindeyken, iletişim kanalları açıkken savcıyı vurmuş olmaları. Yetkililer bu durumu şöyle açıklıyor: “Teröristlerle yapılan görüşmeler sırasında, telefonla Yunanistan’a sürekli bilgi verdiklerini düşünüyoruz. Buradan talimat alarak hareket ettiler. Teröristlerle kurulan iletişimde bir sorun yaşanmadığı, tıkanmanın olmadığı anda böyle bir harekette bulunmaları onların telefondan ‘vurun emri’ aldıklarını gösteriyor. Yunanistan’dan vurun emri gelince de uyguladılar. Ortaya çıkan tablo bunu gösteriyor ve bu yönde araştırmalar devam ediyor.”

SAVCI KİRAZ, TERÖRİSTLERİN SUYUNU BİLE İÇMEMİŞ!
TERÖRİSTLER CÜPPE VE KİMLİKLE C KAPISINDAN GİRMİŞLER

Bu haber 2,937 kez okundu.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2015, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241