banner279

Satışı durdurulan park için Vali’ye teşekkür…

Van Yemekleri Grubu üyeleri, geçtiğimiz günlerde TOKİ tarafından satışı durdurularak yeşil alan olarak Van Halkına tahsis edilen Milli Egemenlik Parkı&nda Teşekkür Pikniği düzenledi.

Satışı durdurulan park için Vali’ye teşekkür…
 Arsası Merkez Komutanlığına ait olup uzun bir süredir yeşil alan olarak kullanılan ancak geçtiğimiz günlerde TOKİ tarafından satışa çıkarılmasıyla sosyal medyadan gelen tepki ve talepler üzerine Van Valisi Murat Zorluoğlu tarafından satışı durdurulup Van halkına yeşil alan olarak tahsis edilen  Milli Egemenlik Parkında piknik düzenleyen Van Yemekleri Grubu Mavi Fularlılar ekibi başta Van Valisi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

   Van Yemekleri Grubu Van Temsilcisi Nuran Demirhan, yapılan etkinlikle Van’daki yeşil alanların yetersizliğine ve gerekliğine dikkat çekmeyi amaçladıklarını belirterek Van Merkezde bulunup TOKİ’ye devredilen diğer kamu alanlarının da yeşil alan olarak değerlendirilmesi  gerektiğini belirtti.

    Piknik yaparak halay çeken grup üyeleri, parkta oturan yeni yeşil alanlar kazandırmayı da amaçlayan grup üyeleri, parkta oturan diğer vatandaşlara da ikramlarda bulunarak yaptıkları etkinliğin amacı hakkında bilgi verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2017, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140