banner279

SANAYİCİ ESNAFA SAHİP ÇIKILMALI

HÜDA PAR Van İl Başkanlığından bir heyet, il merkezi ve ilçelerde esnafı ziyaret ederek sorun, sıkıntı ve taleplerini dinledi.

SANAYİCİ ESNAFA SAHİP ÇIKILMALI

HÜDA PAR Van İl Başkanlığından oluşturulan bir heyet, Tuşba ilçesinde yer Oto Sanayi Sitesi esnafını ziyaret etti. Yapılan ziyaretlerde esnafın devam eden işsizlikten yakındığı belirtildi. 

Esnaf ziyaretleri çerçevesinde Oto Sanayi Sitesi esnafını ziyaret eden HÜDA PAR Tuşba İlçe Teşkilatı esnafın tek tek sorun ve sıkıntılarını dinledi. Ziyaretler sonrası heyet adına açıklamada bulunan HÜDA PAR İl Başkan Yardımcısı Faruk Tasan, özellikle sanayici esnafa sahip çıkılması gerektiğini bildirdi.

HÜDA PAR olarak, esnaf ziyaretlerini kararlılıkla sürdüreceklerini ifade eden Tasan, “Haftalık olarak esnaf ziyaretlerimiz devam ediyor. Her hafta Tuşba ilçe teşkilatı olarak, ilçe sınırımızda yer alan esnafımızın sıkıntılarına kulak veriyoruz. Esnafın bize bildirdiği sıkıntıları kamuoyu ile paylaşıyoruz. Bu hafta Oto Sanayi Sitesi esnafımızı ziyaret ettik. Bölgede her geçen gün artan işsizlikte yakınan esnaf, bu sorunun çözülmesini istiyor. Bu noktada hükümetin de özellikle sanayici esnafa sahip çıkması gerekiyor.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2017, 21:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140